MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Krists Auznieks “Dzintara muzikālo sarunu klubā” stāstīs par romantisma laikmetu mūzikā

Otrdien, 1. februārī, pulksten 18.00 Liepājas koncertzāles izveidotā “Dzintara muzikālo sarunu kluba” lekciju cikla II semestri turpinās viens no pasaulē atzītākajiem latviešu jaunajiem komponistiem, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājs Krists Auznieks, kurš zinātkāros klausītājus iepazīstinās ar lirisko un trakojošo romantisma laikmetu.

Lai gan romantisma laikmeta mūzika civilizētajā kultūrtelpā ir biežs viesis un tādēļ šķietami labi pazīstama – Šūmanis, Šopēns, Berliozs, Lists, Vāgners, Čaikovskis un daudzi citi komponisti ar saviem darbiem pastāvīgi ir pasaules koncertzāļu un operteātru repertuārā –, tās šķautnes un dimensijas ir interesants sarunu temats. Kas ir romantisma avoti, kādi ir tā rašanās iemesli, būtība un raksturīgās iezīmes? Vai iespējams runāt par vienu universālu stilistisko izteiksmes līdzekļu tradīciju 19. gadsimta mūzikā, kad milzu nozīme ir komponista-ģēnija jeb komponista-pravieša kultam konkrētā perioda mākslā? Šo jautājumu nianses lekcijā atklās Krists Auznieks, pievēršot arī uzmanību tādiem specifiskiem ar romantismu saistītiem jēdzieniem kā “jautājuma intonācija”, “romantiskā ironija”, žanru un mākslu sakausējums.

Krists Auznieks ieguvis bakalaura grādu Hāgas karaliskajā konservatorijā, maģistra un doktora grādus Jeila Universitātē, kur arī saņēmis apbalvojumus par labāko disertāciju, labāko lielās formas skaņdarbu un labāko kontrapunkta lietojumu. Par savām kompozīcijām komponists saņēmis neskaitāmus apbalvojumus gan starptautiskā, gan vietējā mērogā – 2021. gadā Auznieks ieguvis galveno balvu starptautiskajā komponistu konkursā “Rostrum”, savukārt 2017. gadā saņēmis valsts augstāko Latvijas valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu par “Gada jaundarbu”; nupat komponistam piešķirta arī nominācija kategorijā “Gada komponists”. Krists Auznieks pasniedzis Jeila Universitātē, Montklēras pavalsts universitātē, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā, Ņujorkas filharmonijas jauno komponistu programmā, Manhattan School of Music, Sitkas mākslu vasaras programmā Aļaskā un citviet pasaulē.
Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. Izglītojošais lekciju cikls interesentiem bez dalības maksas pieejams kā klātienē, “Lielā dzintara” Kamerzālē, tā tiešsaistē no jebkuras vietas pasaulē video konferences veidā. Cikla tikšanās reizēs – lekcijās – ir iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus.

Sarunu klubam interesenti var pievienoties jebkurā laikā. Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr.: 634 24 555. Lai reģistrētos attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu vietnē: https://ieej.lv/dzintara-sarunu-klubs. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus “tērzētavā”. Videolekcija būs pieejama tikai tiešraidē.

Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles “Lielais dzintars” sociālā tīkla Facebook profilā: www.facebook.com/greatamber un Youtube kontā. Katras lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Dalība: bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *