MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Keramikas cepļa kurināšana Raiņa „JASMUIŽĀ”

Šogad rekonstruētajai Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcai – ceplim, kas atrodas Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Preiļu novads, Aizkalne) aprit 15 gadi. 8. un 9. augustā notiks keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Savus darinājumus ceplī liks Tautas lietišķās mākslas studijas „Rēzeknes apriņķa pūdnīki” dalībnieki.

Muzeja vadītāja Solvita Brūvere pastāstīja, ka 8. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli, un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un ap pusnakti – lielo liesmu.

Plkst. 23.00 tiks demonstrēta videofilma „A. Paulāna darbnīcas – cepļa atklāšana 1999. gada 2. – 3. jūlijā”.
Par keramiķu darba rezultātu varēs pārliecināties 9. augustā, kad plkst. 11.00 notiks vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs atraktīvais podnieks Andris Ušpelis. Muzicēs Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis. Cepļa izņemšanas laikā būs iespēja degustēt maizi ar svaigi kultu sviestu.

Ieejas maksa cepļa atvēršanas pasākumā – 1,42 EUR

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *