MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jēkabpilī viesosies “Sniegbaltītes skola”

Daudziem zināmā muzikālā komēdija visai ģimenei tiks izrādīta Krustpils Kultūras namā 12.februārī plkst. 13.00. Muzikālās komēdijas pamatā ir leģendārā pasaka par Sniegbaltītes skolu. Tā tapusi pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados (autors Gregorija Landau un komponists Gregorijs Teplickis).
Latvijā mēs šo iestudējumu pazīstam jau no 1954.gada, kas tapa radio lugas formātā (galvenajās lomās Vera Singajevska, Velta Skurstene un citas skatuves leģendas). Ar šo ziemas pasaku jau ir uzaugušas vairākas paaudzes, bet pats stāsts, kas izturējis laika pārbaudi un ieguvis jau kulta statusu, savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien, pateicoties milzīgajai labestības un humora devai, kā arī brīnišķīgajai mūzikai, kas pavada lugas varoņus viņu piedzīvojumos.

Neliels satura pārstāsts- Sniegbaltīte atver meža skolu zvērēniem, kur viņi mācās rakstīt, lasīt un rēķināt. Zvērēni ar lielu prieku un atsaucību dodas skolā, vienīgi lācēnu Mišku māte negrib laist skolā, jo viņai liekas, ka skolā tikai kaujas un māca visādas palaidnības, kaut gan laika gaitā Lācene nonāk pie secinājuma, ka bez skolas tomēr nevar iztikt. Vēl mežā dzīvo palaidnieks vilcēns, kurš skološanos uzskata par pilnīgu muļķību, bet arī viņš lugas gaitā pārliecinās, ka skola ir vienīgais veids kā neatpalikt no citiem gan prātā, gan veiklībā. Izrādes beigās palaidnis vilcēns arī iestājas Sniegbaltītes skolā un iegūs sev jaunus draugus.        Šīs izrāde ir brīnišķīga izklaide un atpūta visai ģimenei bez vecuma ierobežojuma. Vecākiem būs iespēja tikties ar sen iepazītiem un iemīļotiem lugas varoņiem, savukārt bērniem tas būs jauns piedzīvojums. Izrāde „Sniegbaltītes skola” ir veidota divos cēlienos ar vienu starpbrīdi, kura laikā bērniem būs iespēja tikties ar pasakas varoņiem klātienē, saņemt no viņiem piemiņas kartītes ar autogrāfu.   Aktieru ansambli veido Latvijā pazīstami mākslinieki, mūziķi un TV zvaigznes. Lomās – Liene Šomase, Jānis Jarāns, Santa Didžus, Jānis Kirmuška, Paula Dukure, Dainis Porgants, Jūlija Ļaha, Enriko Avots, Laila Kirmuška, Jānis Elsts, Maija Romaško, Jānis Buķelis.Kostīmu māksliniece  Anita Znutiņa-Šēve, režisors –  Ivars Lūsis.

Biļetes iegādājamas Biļešu paradīzē un Krustpils Kultūras namā, to cena – 7 € (4,92 Ls),  8 € (5,62 Ls), 9 € (6,33 Ls). Pieņem Kolektīvus pieteikumus. 20 un vairāk biļetes –  10% atlaide plus 2 brīvbiļetes, 30 un vairāk biļetes – 15% atlaide plus 3 brīvbiļetes, 50 un vairāk biļetes – 20 % atlaide plus 4 brīvbiļetes. Pieteikumi vai sīkāka informācija pa tālruni: 20007092 vai e-pastā: racoco@hotmail.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *