MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Izveidots “Dziedāšanas svētkiem – 150” logo

Jau 7. jūnijā Kocēnu novada Dikļos norisināsies vērienīgais pasākums “Dziedāšanas svētkiem – 150”, un, lai radītu vizuālo indentitāti, ir izstrādāts logo, kura autors ir XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis.

Mākslinieks stāsta, ka logo veidots, balstoties uz vairākām vīzijām un idejām. Logo pamatā ir 5 pakalni – pagasti (Bērzaine, Dikļi, Kocēni, Vaidava, Zilaiskalns), kas veido Kocēnu novadu. Dziedāšanas svētku šūpulis – Dikļi – ievīts logo centrā, savukārt fonā gaišākais pakalns ir Zilākalna simbols. Logo filozofiskā doma ir līdzīga Kocēnu novada logo – kokam, kura lapotne veidota novada kartes formā. Autors sasaisti veido arī ar vēsturiskajiem pagastiem, no kuriem 1864. gadā Dziesmu dienā Dikļos piedalījās kori: no Lielsalacas (Salacgrīvas), Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas, Straupes un Dikļiem. Paralēlā vīzija ir Sidraba birzs – šis elements jau šobrīd kā iespaidīgs vides objekts rotā vēsturisko vietu blakus Neikenkalnam Dikļos.

Kopā savienoti, šie pieci pakalni kā ornamentu veido rakstu koku, kura zari savij kopā pagātni un tagadni, veidojot 150 gadu laika nogriezni starp pirmajiem Dziedāšanas svētkiem un mūsdienām. Arī šajā kokā centrālais un vienojošais punkts ir Dikļi, no kurienes plūst senatnīgais un vēsturiskais impulss. Logo līdzinās Austras kokam, kas rada intuitīvu saikni ar sauli, saules rotāšanos, motīvu, kas caurvij arī latviešu tautasdziesmas.

Dziedāšanas svētku logo tiks izmantots interneta vidē, informatīvajos un prezentācijas materiālos, veicinot atpazīstamību un atgādinot par šo svētku nozīmīgumu.

Pasākumu “Dziedāšanas svētkiem – 150” organizē Kocēnu novada dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *