MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Izsludina pieteikšanos Liepājas Kultūras balvai 2014

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” izsludina pieteikšanos Liepājas Kultūras balvai 2014.

Aicinām atskatīties un izvērtēt 2014. gada nozīmīgākos notikumus kultūras dzīvē Liepājā. Pieteikumus Liepājas Kultūras pārvaldē var iesniegt no 16. janvāra līdz 6. februārim.

Liepājas Kultūras balva pirmo reizi tika pasniegta 2011. gadā un idejas autore ir tā laika Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde. Liepājas Kultūras balva tiek pasniegta ceturto gadu pēc kārtas un tās uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Šogad Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonija notiks 27. februārī. Liepājas Kultūras balvas pretendents var būt gan fiziska, gan juridiska persona (kolektīvs, individuāls sasniegums, pasākums vai norise, kas apliecina izcilību, kreativitāti un nodrošinājis pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā). Pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, pamatojot pretendenta sasniegumus ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu pierāda (diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos utt.). Pretendents var arī pats sevi izvirzīt Balvas saņemšanai.

Atbilstoši nolikumam noformētus un sagatavotus pieteikumus Liepājas Kultūras balvai var iesniegt Liepājas Kultūras pārvaldē, Liepājas Latviešu biedrības namā, 2. stāvā, 96. kabinetā. Balvas nolikums pieejams internetā: www.liepajaskultura.lv un Liepājas Kultūras pārvaldē.

Pagājušajā gadā tika pasniegtas 14 Liepājas pilsētas domes pateicības. Liepājas Kultūras balvas un naudas prēmijas tika pasniegtas 3 pretendentiem:

Liepājas Kultūras balvu un prēmiju 1500 eiro apmērā saņēma Agnese Jēkabsone par pašaizliedzīgo darbu, iestudējot galveno lomu Liepājas teātra izrādē „Piafa”.

Liepājas Kultūras balvu un prēmiju 1500 eiro apmērā saņēma Liepājas Muzejs par Salvadora Dalī izstādes „Sirreālā materializācija”, „Francijas mākslas pērles.Grafika” un Eiropas unikālo kolekciju festivāla „Vēsture bez robežām” organizēšanu.

Liepājas Kultūras balvu un prēmiju 1200 eiro apmērā saņēma Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija un biedrība Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB  par Liepājas atpazīstamības veicināšanu, organizējot starptautisko mediju mākslas festivālu „I-WEEK”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *