MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ikšķilē dzīvo zaļi!

Tuvojoties ikgadējai – Lielās Talkas 2014 – dienai, sabiedrībā daudz tiek runāts par atkritumu šķirošanu un pasākumiem, kā veicināt iedzīvotājus iesaistīties šajā videi draudzīgajā pasākumā. Daudzi no mums jau ir pieņēmuši lēmumu par labu atkritumu šķirošanai, bet, iespējams, kādam vēl trūkst pamatotu argumentu un informācijas. Ikšķiles novada iedzīvotājiem atkritumu šķirošana nav sveša lieta, to pierāda fakts, ka ar martu vēl četros sadzīves atkritumu konteineru laukumos uzstādīti papildus trīs konteineri šķirotajiem atkritumiem – PET pudelēm, kartonam/papīram un stiklam.

Kādēļ šķirot?

  • Vides saudzēšana. Jo vairāk atkritumu sašķirojam, jo mazāk atkritumu tiek apglabāti poligonā „Getliņi”. Turklāt, sašķirojot un pārstrādājot no dabas reiz jau iegūtās izejvielas, saudzējam neatjaunojamos dabas resursus, ko izmanto plastmasas, stikla, metāla iepakojuma ražošanā.
  • Ietaupījums mājsaimniecībā. Uzsākot atkritumu šķirošanu šodien, mēs samazinām atkritumu izvešanas rēķinu rīt. Šķiroto atkritumu apsaimniekošana iedzīvotājiem ir bez maksas, tādejādi samazinās to atkritumu daudzums, kurus izmetam piemājas konteineros. Mazāk atkritumu = mazāka maksa par atkritumu apsaimniekošanu.

Iedzīvotāji, kuru dzīvesvietas tiešā tuvumā nav šķirošanas konteineru, var izmanto šos konteinerus. Lai šajās adresēs nerastos nekārtības, lūgums iedzīvotājiem – ievērot, kādiem šķirotajiem atkritumiem paredzēts konkrētais konteiners.

Savāktos šķirotos atkritumus apsaimniekotājs Ogres SIA MARSS izved bez maksas. Plastmasas un kartona/papīra konteineru saturs tiek transportēts kopā uz atkritumu šķirošanas staciju, kur tālāk tiek pāršķirots un sagatavots nodošanai otrreizējai pārstrādei. Sīkāka informācija par atkritumu šķirošanu pa tālruni 65022645 vai 26140399.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *