MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

„Dzīrēs” piedalīsies vīru vokālais ansamblis no Mchetas

18. jūlijā 17.30 Sv.Katrīnas baznīcā notiks Kuldīgas sadraudzības pilsētas Mchetas vīru vokālā ansambļa „Mcheta” no Gruzijas jubilejas koncerts.

Koncerta laikā ar Goda balvu oficiāli tiks sveikta Inna Ahalbedašvili, Kuldīgas sadraudzības pilsētas Mchetas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, par nopelniem abu pilsētu sadraudzības un kultūras apmaiņas stiprināšanā. Goda balvai I.Ahalbedašvili tika nominēta 2013. gadā novembrī.

Ansamblis ieradies Latvijā, lai piedalītos Kuldīgas pilsētas festivālā „Dzīres Kuldīgā”, kura ietvaros tiks atzīmēta abu vēsturisko pilsētu starptautiskā sadarbība, kas ilgst jau vairāk nekā 30 gadus. 19. jūlijā 16.30 vīru ansamblis uzstāsies Rātslaukumā, bet 21.00 piedalīsies lielajā „Dzīru” gājienā. Savukārt no 16. līdz 20. jūlijam – sniegs koncertus arī Talsos un Rīgā.

Šim notikumam par godu Kuldīgas novada muzejs ar Gruzijas vēstniecības Latvijā atbalstu ir izveidojis piemiņas izstādi „Sirds dziesma 30 gadu garumā”, kas ir stāsts par divu pilsētu – Kuldīgas un Mchetas sadraudzību. Izstāde ir vēstījums par to, kā turoties pretī pārmaiņu vējiem, draudzība, kas aizsākās 1983. gadā, vērtās plašumā caur dziesmu, deju, mūziku un citām aktivitātēm stiprina saites starp divām pašvaldībām un to iedzīvotājiem. Šī draudzība nebūtu iespējama, ja abās pilsētās nedzīvotu cilvēki, kam tas ir svarīgi un kas dara visu iespējamo, lai šo draudzību koptu, veicinātu un stiprinātu. Izstāde 18. jūlijā būs skatāma Sv.Katrīnas baznīcā, bet nākamajās svētku dienās – Kuldīgas novada muzejā.

Vīru vokālais ansamblis dibināts 2008. gadā, to izveidojusi Mchetas pašvaldība. 13 profesionālus dziedātājus vada nopelniem bagātais Kultūras prēmijas laureāts Kakhaber Onashvili. Ansambļa repertuārs ir daudzveidīgs – sākot ar Gruzijas seniem garīgiem baznīcu dziedājumiem līdz populārai mūzikai. Garīgie dziedājumi vēl šodien ir gruzīnu muzikālās kultūras neatņemama sastāvdaļa. Īpaša vieta repertuārā ir gruzīnu tradicionālajiem dziedājumiem, kuros dzied par darbu, karu, mīlestību, draudzību un drosmi. Ansamblis bieži piedalās labdarības pasākumos, koncertos, starptautiskos festivālos gan Gruzijā, gan ārpus tās: Maltā, Ukrainā, Krievijā, Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *