MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Dzintaru koncertzālē izskanēs čellista Miša Maiska jubilejas koncerts

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz pasaulslavenā čellista Miša Maiska jubilejas koncertu šī gada 3. augustā Dzintaru koncertzālē. Līdzās atzītajam māksliniekam koncertā uzstāsies arī kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, Normunda Šnē vadībā. Koncertā skanēs klasicisma un romantisma zelta repertuārs – Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna, Pētera Čaikovska un Maksa Bruha skaņdarbi.

Kolorītā čellista Miša Maiska interpretācijas raksturo vulkānisks temperaments un smalka poēzija, spoža tehnika un emocionāls dziļums. Šis Rīgā dzimušais ekstravagantais mākslinieks ir gaidīts viesis prestižākajās koncertzālēs un slavenākajos festivālos, ar savu neordināro spēli un spilgto vizuālo tēlu uzrunājot visplašāko klausītāju loku visā pasaulē. Jau četras desmitgades viņš ir arī viens no ietekmīgā ierakstu nama “Deutsche Grammophon” māksliniekiem, vairāk nekā četrdesmit albumos žilbinot kā kamermūziķa ampluā, tā arī saspēlē ar izciliem orķestriem, tostarp Berlīnes un Vīnes filharmoniķiem. Leģendāro čella spēles meistaru Mstislava Rostropoviča un Grigorija Pjatigorska kādreizējais students lieliski iejūtas visdažādāko laikmetu skaņumākslā, pārsteidzot ar iespaidīgiem baroka un mūslaiku mūzikas redzējumiem un saviļņojot ar izjustiem un ļoti personiskiem klasicisma un romantisma meistardarbu lasījumiem.

Atgriežoties iemīļotajā Dzintaru koncertzālē, Miša Maiskis aicina ļauties zelta repertuāra valdzinājumam, kopā ar diriģenta Normunda Šnē mākslinieciskajā pārziņā esošo kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” pārlapojot klasiskas elegances un gaišas romantiskas smeldzes piepildītas partitūras. Līdzās viegla rotaļīguma un galanta dejiskuma caurstrāvotajām Pētera Čaikovska “Variācijām par rokoko tēmu” skanēs arī fragmenti no šī klasiķa gadalaikus tēlaini gleznojošā cikla un viņa dievinātā austriešu ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta teatrālas dramaturģijas iedvesmotās 23. simfonijas. Tā lieliski sasaucas ar vecākā Vīnes klasiķa Jozefa Haidna agrīno Pirmo čellkoncertu un melanholiskā vācu romantiķa Maksa Bruha ebreju lūgsnas iedvesmoto kompozīciju “Kol Nidrei”.

Koncerts notiks 3.augustā plkst.20:00 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā.

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *