MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Dikļu pilī notiks otrais pils Mūzikas mini festivāls

27.jūnijā Dikļu pilī notiks jau otrais pils Mūzikas Mini Festivāls – krāšņs mūzikas notikums ar Latvijas labāko izpildītāju piedalīšanos. Pasākums, kurā var nesteidzīgi baudīt lielisko pašmāju mūziķu sniegumu burvīgajā pils parka atmosfērā. Šogad festivālā uzstāties „Astro’n’out”, „Momend”, Goran Gora, “Stūrī Zēvele”, MNTHA un grupa „The Sound Poets” ar jaunajām dziesmām no rudenī gaidāmā albuma.

Senatnīgais parks piešķir mūzikai īpašu skanējumu, ko apmeklētāji varēs baudīt laiski zvilnot pils šūpuļtīklos vai uz līdzpaņemtajiem plediņiem. Pasākumam raksturīga mierīga un viegli apcerīga noskaņa, kas rosina atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un ļauties dzīvās mūzikas un krāšņās vides skaistumam.

Festivāla apmeklētāji būs vieni no pirmajiem, kas varēs noklausīties „The Sound Poets” jaunā albuma „Pulsē” hitus. Pašmāju poproka apvienība aprīlī laida klajā savu jauno singlu „Skats no augšas”, kurš iekļauts arī grupas jaunajā albumā. Tā vietā, lai dotos uz studiju, „The Sound Poets” izvēlējās pārcelt studiju uz skaistu vietu pie paša Jumurdas ezera. Īpašā noskaņa, dabas ainava un meža klātbūtne palīdzēja atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un nodoties mūzikai. Jaunie skaņdarbi tiks nodoti Mūzikas Mini Festivālā apmeklētāju vērtēšanai.

„Astro’n’out” festivālā izpildīs vasaras koncertprogrammu un „Astro’Electro Acoustic” kompozīcijas, labi zināmo dziesmu jaunās – elektroniskās un akustiskās aranžijas, kas pārvērtušas dziesmas līdz nepazīšanai. Jaunākā koncertprogramma „Astro’Electro Acoustic” tapusi sadarbībā ar grupas draugu un producentu DJ Rudd, kas producējis Astro’n’out albumu „Lauvas” un „Lion’s Share”. DJ Rudd kā producents strādājis arī pie pēdējiem diviem DONA albumiem, sadarbojies ar grupu Limonāde, Latvian Voices u.c., kā arī, piedalījies Arstarulsmirus aka Gustavo koncertos.

Festivālā savas jaunākās kompozīcijas izpildīs mūziķis Goran Gora. Pērn klajā nāca dziesminieka pirmais albums latviešu valodā „Mosties”. Mūziķis stāsta: „”Mosties” nebūt nav par pamošanos no rīta, kā to varētu domāt, bet šajā tituldziesmā ir arī tādas rindiņas – „Mosties, mana sirds”, un šis Knuta vēstījums vedina domāt par gara atmošanos, pašapziņas pamošanos, par ļoti lielām, dziļām un garīgām vērtībām, kuras ir jāpamodina pašam sevī, kuras no malas neviens nevar iekustināt. Līdz ar to viss albums ir tāds mudinājums – mosties katram atsevišķi iekšēji, jo tikai tā mēs varēsim pamosties visi kopā.”

Uz Mūzikas Mini Festivāla skatuves kāps „indie/acoustic” mūzikas stila pārstāvji grupa „Momend”, kas plaši koncertējusi Baltijas valstīs, kā arī Zviedrijā, tostarp akustiskā miniturnejā kopā ar indie mūzikas aprindās labi pazīstamo zviedru mūziķi Jensu Lekmenu. 2014. gada rudenī nāca klajā grupas „Momend” otrais albums „Spirals”, kas tika nominēts Latvijas Mūzikas balvai „Zelta mikrofons” kategorijā „Labākais „indie” albums”.

Jaunie mākslinieki, grupa „Stūrī Zēvele”, 2014. gadā klajā laiduši savu debijas albumu „Labrīt”, kas pārliecinoši iekļuvis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” labākās debijas Top 5. Muzikālā apvienība dibināta pirms vairākiem gadiem Kuldīgā. Grupā apvienojušies draugi no bērnības, lai radītu nepretenciozu mūziku – kompozīcijas, kas savā žanriskajā un melodiskajā pusē nevēlas būt kaut kam piederīgas. 2012. gadā kopā ar vēl četrām grupām piedalījusies “Baltic Waves” tūrē pa piecām Baltijas jūras valstīm, iepazīstinot ar savu daiļradi arī Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas publiku.

Festivālā uzstāsies arī ekstravagantā māksliniece MNTHA (Marija Mickeviča). Jaunā dziedātāja 2015.gada sākumā kļuva par konkursa Supernova sensāciju. MNTHAS neparastais dziedāšanas stils un uzstāšanās izpelnījusies plašu publikas interesi. Ar lielu nepacietību tiek gaidītas mākslinieces jaunās kompozīcijas. MNTHA tiek salīdzināta ar slaveno islandiešu dziedātāju Bjorku, un ir kļuvusi par pazīstamā modes zīmola QooQoo reklāmas seju.

Pavadiet brīnišķīgu nedēļas nogali Dikļu pilī un izbaudiet neatkārtojamo atmosfēru, ko sniedz burvīgā kombinācija – lieliskie Latvijas mūziķi un pils parka aura. Mūzikas Festivāla biļetes pieejamas Dikļu pilī un “Biļešu paradīzē”.
Cena 20 EUR. Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja brīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *