MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Decembra sākumā Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs ar Andreju Osokinu

3. decembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” orķestris sava galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atskaņos gan Johannesa Brāmsa vienu no slavenākajiem darbiem – Pirmo klavierkoncertu ar Andreja Osokina solo, gan arī Antonīna Dvoržāka eleganto Astoto simfoniju.

Ukrainas pilsoņiem koncertu iespējams apmeklēt bez maksas.

Pēdējo reizi Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar pianistu Andreju Osokinu koncertēja pirms diviem gadiem, “Lielajā dzintarā” atskaņojot Sergeja Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu. Arī toreiz pie orķestra diriģenta pults stājās Guntis Kuzma.

Vēlāk Latvijas Radio 3 raidījumā “Post Factum” muzikoloģe Dace Bluķe dalījās iespaidos par Osokina uzstāšanos, ko skatītāji uzņēma ar ilgām stāvovācijām: “Tā ir ārkārtīgi liela pianista meistarība, ka skatītājs nejūt to, ka pianistam šo sarežģīto klavierkoncertu nospēlēt ir ļoti grūti. Skaistā Rahmaņinova mūzika Andreja Osokina izpildījumā izskanēja tik apbrīnojami viegli! Tas bija skaists un sirsnīgs notikums.”

2008. gada Lielās mūzikas balvas ieguvējs Andrejs Osokins ir plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos, un kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

Brāmsa Pirmais klavierkoncerts, ko klausītāji dzirdēs 3. decembra koncertā, tapis komponista agrā jaunībā, kad, joprojām apbrīnodams klasiķi Ludvigu van Bēthovenu, Brāmss aizrāvās ar tehniskiem meklējumiem un sarežģītu paņēmienu iekļaušanu klavierpartijā, tomēr vienlaikus joprojām saglabāja klasicismam raksturīgās pamatstruktūras un saturisku piepildījumu.

Savukārt Dvoržāks savai Astotajai simfonijai Sol mažorā iedvesmu smēlies dzimtās Bohēmijas (mūsdienu Čehijas rietumu daļa) tautas mūzikā.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ieradušies Latvijā vai nevar atgriezties Ukrainā Krievijas izraisītā kara dēļ, 3. decembra koncertu Liepājas Simfoniskais orķestris Ukrainas pilsoņiem piedāvā apmeklēt bez maksas.

Lai saņemtu bezmaksas ieejas kartes, Ukrainas pilsoņi ir aicināti doties uz Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centru un uzrādīt pasi, vai ID karti.

Koncertzāles informācijas centrs ir atvērts darba dienās no pulksten 11.00 līdz 17.00 (ar pusdienu pārtraukumu no pulksten 14.00 līdz 14.30), kā arī sestdienās un svētdienās no pulksten 10.00 līdz 15.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *