MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Daugavpils teātrī top izrāde “Dzīve uz ledusskapja durvīm”

Režisors Māris Korsiets Daugavpils teātrī iestudē izrādi „Dzīve uz ledusskapja durvīm”, kuras pamatā ir angļu rakstnieces Alises Kuiperes romāns ar tādu pašu nosaukumu. Pirmizrāde notiks 6. maijā plkst.18.30.

Izrāde vēsta par aizkustinošām mātes un meitas attiecībām. Ikdienas skrējienā viņas abas gandrīz nesatiekas, tāpēc visa viņu saziņa notiek ar zīmīšu starpniecību, kuras tiek atstātas uz ledusskapja durvīm. Harmonisku attiecību izveidošana ar bērnu pusaugu vecumā ir izaicinājumu pilna, it īpaši, ja esi vientuļā māte. Abām neizdodas atrast laiku pilnvērtīgai sarunai, tāpēc viņu attiecībās iemaldās neizpratne un aizvainojums. Taču mātes un meitas ikdienas saraksti drīzumā papildina arī bailes un neziņa, kad abu dzīvē ienāk nelūgts viesis – mātes smagā slimība. Laika paliek aizvien mazāk, lai izrunāto sasāpējušo un kaut vai īsā zīmītē pateiktu būtiskāko.

„Dzīve uz ledusskapja durvīm” ir autores Alises Kuiperes pirmais romāns, kurš uzreiz guva plašu popularitāti visā pasaulē, tikai dažu gadu laikā tas tika tulkots un izdots 21 valstī. Romāns 2012. gadā tika iekļauts arī „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ieteicamās literatūras izlasē. Režisoru ar šo darbu iepazīstināja viņa jaunākā meita. Pēc grāmatas izlasīšanas viņa bija ļoti aizkustināta ar tajā aprakstīto stāstu un ļoti vēlējās, lai abi vecāki to izlasa.

„Tikai sākot lasīt šo darbu, es jau iztēlojos, kā to varētu iestudēt. Atzīšos, ka izlasot šo romānu, arī es nespēju valdīt asaras. Es aizdomājos, ka tik tiešām ikdienas skrējienā mēs aizvien mazāk laika veltām mūsu vistuvākajiem cilvēkiem. Mūsu saziņa bieži vien notiek ar īsu ziņu starpniecību. Ne uz ledusskapja durvīm kā šajā stāstā, bet dažādos tiešsaziņas rīkos, taču tas lietas būtību nemaina. Mēs esam tik noslogoti, mūsu dzīves ritms ir tik ātrs, ka mums nav laika satikties, izrunāties. Protams, pandēmijas laikā situācija bija nedaudz uzlabojusies, taču tagad mēs jau atkal atgriežamies steidzīgajā dzīves ritmā. Tāpēc es vēlējos, lai šī izrāde ir kā atgādinājums, ka vienmēr jācenšas veltīt laiku mūsu tuvākajiem cilvēkiem, jāizrunā sāpe, kas klusībā var sēdēt katrā no mums, jāpasaka, cik dārgi viņi mums ir, kamēr nav par vēlu,” stāsta režisors Māris Korsiets.

Izrādē mātes un meitas lomās iedzīvosies aktrises Jūlija Ļaha un Agnese Laicāne, kuras šosezon papildināja Daugavpils teātra trupu. Iestudējuma kostīmu mākslinieks un scenogrāfs ir Egils Viļumovs, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Romānu no angļu valodas tulkojusi Inese Vīksna.

Izrāde notiks uz Daugavpils teātra Lielās zāles skatuves (sēdvietas izkārtotas uz skatuves). Izrāde latviešu valodā, paredzēta skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Pirmizrāde – 6. maijā plkst.18.30, nākamā izrāde – 7. maijā plkst. 18.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *