MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Daugavpils teātrī top ģimenes drāma “Īpaša suga” par būtisko ikdienas dzīves plūdumā

21. oktobrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde ģimenes drāmai krievu valodā „Īpaša suga”, kuras pamatā ir Gunāra Priedes luga „Zilā”, izrādes režisors – Ivars Lūsis.

Dramaturga Gunāra Priedes pirms piecdesmit gadiem uzrakstītā luga „Zilā” ir viena no viņa radošajām virsotnēm, kurā paaudžu attiecību un dzīves jēgas tēmas mijas ar tautas atmiņas un identitātes jautājumiem. Savukārt laika ritējums ir tikai apliecinājis šī autora talantu un spēju smalki un niansēti atspoguļot būtisko ikdienas dzīves plūdumā. Mātes un dēla attiecības, vainas apziņa un atbildība, spēja sadzirdēt un piedot, savu sakņu apzināšanās un tālāka ceļa meklējumi – visām šīm tēmām pieskarsies izrāde „Īpaša suga”, liekot aizdomāties arī par rūpīgi sargājamām vērtībām, kuras nespēj pastāvēt bez zināmām pūlēm, tautā, ģimenē un katram pašam sevī.

„Šī luga ir daudzslāņaina un sarežģīta kā pati dzīve, katram tās varonim ir uzmanības vērts stāsts, tāpēc ir saistoši ik reizi atrast jaunas nianses katrā no tiem, savukārt tolaik aprakstītie identitātes un piederības meklējumi un savstarpējo attiecību sarežģītā daba pat starp šķietami tuvākajiem cilvēkiem ir pārlaicīgas tēmas,” stāsta izrādes režisors Ivars Lūsis.

Izrādes darbība noris Gagrā, 20. gadsimta 70. gados, neilgi pirms jauna gada iestāšanās. Divdesmitgadīgais Juris vēl aizvien nevar pilnībā atgūties pēc traģiskas autoavārijas. Ja brīnums palīdzēs viņam piecelties kājās, noteikti visa turpmākā dzīve varētu izvērsties savādāk. Taču kā samierināties ar pagātni, ja, pašam negribot, esi kļuvis par slepkavu? Gribētos sākt visu no jauna, atrast sevi, taču vainas apziņa neatstāj. Būtu jāizrunājas ar kādu, taču tuvākais cilvēks – mamma – diez vai saprot pati sevi, bet draudzeni, kura būtu gatava uzklausīt, nelaiž pat tuvu mājas slieksnim.

Lomās: Vadims Bogdanovs, Irina Kešiševa, Jeļena Ņetjosina. Izrādes scenogrāfs ir Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece – Jūlija Ļaha, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Ģimenes drāmas „Īpaša suga” pirmizrāde notiks 21. oktobrī plkst.18.30, nākamās izrādes – 22. oktobrī plkst.18.00, 11. novembrī plkst.18.30.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē, „Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *