MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Daugavpils novadā atveras mūsdienīgs Dabas informācijas centrs

Daugavpils novadā Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta ietvaros atveras mūsdienīgs Dabas informācijas centrs.

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas Bioresursu institūtu, Nacionālā parka “Braslavas ezeri” administrāciju un Daugavpils novada domi ar Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros finansētā projekta “Pārrobežu aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava – Braslavas ezeri” izveide un priekšnoteikumu radīšana tās integrētai pārvaldībai” (LLB-2-258) atbalstu Naujenes novadpētniecības muzejā ir izveidojuši mūsdienīgu Dabas informācijas centru.

Ar Daugavpils novada domes un pārrobežu projekta līdzekļiem ir renovēta Dabas informācijas centra telpa, šeit iekārtota moderna ekspozīcija ar plašu informāciju par aizsargājamo dabas teritoriju “Augšdaugava” un „Braslavas ezeri” dabas vērtībām. Dabas informācijas centrs, pateicoties projekta atbalstam, ir aprīkots ar Latgales reģionā modernākajām tehnoloģijām un interaktīvajiem risinājumiem.

Dabas ekspozīciju papildinās mūsdienīgi pasniegta virtuālā informācija par aizsargājamās teritorijas dabu, bagāto kultūras mantojumu, nozīmīgiem vēstures notikumiem un personībām, kas būs pieejama gan uz skārienjūtīgās projekcijas stikla sienas, 3D hologrāfiskajā kubā, grīdas projekcijā un displejā.

Muzeja apmeklētāji Dabas informācijas centrā varēs iegūt jaunas zināšanas, iepazīties ar nozīmīgām vietām un kombinēt savu ceļojumu maršrutus, kurus iespējams pārsūtīt uz elektroniskā pasta adresi. Interaktīvajā stikla sienā varēs izkrāsot Naujenes bilžu grāmatu, aplūkot Lielo Naujenes musturdeķi, salikt virtuālās puzles ar dabas un kultūras mantojuma objektu attēliem.

Interaktīvos risinājumus sagatavoja Daugavpils novada Kultūras pārvalde un Naujenes novadpētniecības muzejs sadarbībā ar SIA „Reverie Trading Group”.

Projekta “Pārrobežu aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava – Braslavas ezeri” izveide un priekšnoteikumu radīšana tās integrētai pārvaldībai” ieviešana devusi nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā un aizsargājamo teritoriju ilgtspējīgas attīstības problēmu apzināšanā un risināšanā vietējā un starpvalstu līmenī.

Dabas informācijas centrs Naujenes novadpētniecības muzejā tiks atklāts 19.decembrī plkst. 13.00

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *