MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Cēsīs uzstāsies islandiešu komponiste un pianiste Eydís Evensen

Piektdien, 9. decembrī, Koncertzāles “Cēsis” Ambiente skatuve sērijā viesosies komponiste un pianiste Eidisa Evensena (Eydís Evensen) kopā ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu iepazīstinot klausītājus ar sava debijas albuma “Bylur” skaņdarbiem, ko iedvesmojusi dzimtās Īslandes skarbā un reizē skaistā daba.

Eidisa Evensena ir jaunais Īslandes talants, kuras komponēto un atskaņoto mūziku kritiķi un klausītāji jau paguvuši novērtēt ļoti augstu, dāsni apveltot ar pozitīvām atsauksmēm un simtiem tūkstošu klausījumu digitālajās mūzikas platformās.

Savā mūzikā komponiste un pianiste iedvesmu smeļas Īslandes dabā un tās skarbajos laikapstākļos. Uzaugusi mazapdzīvotā pilsētā salas ziemeļu pusē un vērojot vētras aiz loga, viņa klausījās dažāda stila mūziku no Pētera Čaikovska līdz Led Zepelin, agri sāka apgūt klavierspēli un savu pirmo skaņdarbu sakomponēja jau 7 gadu vecumā. Gadu gaitā Eidisa turpinājusi veidot savu unikālo un personīgo skaņu pasauli.

Evensenas klavieru kompozīcijas sakņojas ziemeļvalstu tradīcijās, kur mūzika bieži atgādina dabas ainavas, radot īpašas noskaņu un krāsu emocionālās harmonijas. Minimālismā ieturētā Eidisas klavierspēle papildinājumā ar stīgu instrumentiem rada episku un kinomatogrāfisku Īslandes kalnu, geizeru un klinšaino līdzenumu skaņu ainu.

2021. gadā klajā nāca Eidisas Evensenas debijas albums “Bylur” (tulkojumā no īslandiešu valodas “sniega vētra”), ar kuru mūziķe pārliecinoši sevi pieteica starptautiskajā arēnā, uzstājoties Londonā, Parīzē, Berlīnē un Madridē. Ieraksts izvērtās kā personisks, emocionāls vēstījums par komponistes iekšējiem pārdzīvojumiem un sajūtām, pēc ilgas prombūtnes atkal izdzīvojot garu, tumšu un skarbu Īslandes ziemu, pēc kuras nāk ilgi gaidītais pavasaris ar sauli, garākām dienām un jaunām cerībām.

Kopā ar Eidisu koncertā Cēsīs uzstāsies Sinfonietta Rīga stīgu kvartets, bagātinot viņas radīto skaņu pasauli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *