MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

20. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls arī Ventspilī

Starptautiskā Baltijas baleta festivāla “No klasikas līdz avangardam” ietvaros 30. aprīlī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” viesosies Vanemuines (Igaunija) teātris ar divām baleta izrādēm “Getsbijs” un “La Dolce Vita”.

“La Dolce Vita” horeogrāfs itālis Džordžo Madia (Giorgio Madia) iedvesmu smēlies no Frederiko Fellini filmām, ar kurām kopā uzaudzis. Līdz ar to, pēc paša horeogrāfa domām, tas ir tikai likumsakarīgi radīt baleta iestudējumu Fellini jutekliski  ironiskā garā.
Savukārt, horeogrāfs Silas Stubbs (Silass Stubss) izrādā “Getsbijs” aizved skatītāju  20. gs. divdesmito gadu “Amerikāņu sapņa” spožajā pasaulē. Izrādi caurvij smalka ironija un humors, optimisms un skumjas.

Teātris “Vanemuine” ir vecākais teātris Igaunijā. Tas dibināts Tartu 1870. gadā un ir pirmais profesionālais, triju žanru teātris, kurā skatāmas gan operas, operetes, mūzikli, gan klasiskais un modernais balets, gan teātra izrādes. Teātrī strādā vairāk nekā 350 cilvēku – tostarp baleta trupa ar ļoti starptautisku sastāvu un liels simfoniskais orķestris.

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam” ir vienīgais baleta notikums Latvijā, kas skatītājiem piedāvā pasaules klases dejotāju, horeogrāfu, baleta teātru un kompāniju priekšnesumus, apvienojot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgu skatījumu.

Biļešu cena € 9.90; 12.50. Ar t/n “Jūras vārti” DRAUGA KARTI atlaide 10%.
Biļetes t/n “Jūras vārti” un “Biļešu serviss” kasēs, kā arī internetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *