MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nakts ekspedīcijā Jūrmalā – Kristīnes Luīzes Avotiņas krāsainie džungļi un Agneses Bules Pepijas jautrība

Šo piektdien, 7.augustā, Dzintaru mežaparkā Jūrmalā norisināsies gada aizraujošākais pasaku nakts piedzīvojums bērniem “Nestāsti pasaciņas”. Mākslinieki Kristīne Luīze Avotiņa, Agnese Bule, Ivars Miķelsons un Roberts Koļcovs parku pārvērtīs pārsteigumiem un piedzīvojumiem bagātā salā. Parkā mākslinieku interpretācijā būs iedzīvinātas labi zināmas pasakas un stāsti, un apmeklētāji varēs doties piedzīvojumos ar Maksu un Moricu, Pepiju Garzeķi, Maugli, zelta zivtiņu un supervaroņiem. Pasākums norisināsies pustumsā no pulksten desmitiem vakarā līdz pusnaktij, un ieeja tajā ir bez maksas.

Pepijas Garzeķes valstība kopā ar Agnesi Buli

Pepijas Garzeķes valstību būs uzbūrusi māksliniece Agnese Bule, kura padomājusi par oriģinālām atrakcijām Pepijas stilā. Pie Pepijas būs izauguši Limonādes un Konfekšu koki, varēs izmēģināt savas spējas pankūku gaisā mešanā, grīdas beršanā, zeķu staipīšanā un izmēģināt spēkus Baltā Zirga pacelšanā līdz pat mākoņiem. Ja spēka tik vēlā stundā būs par maz, varēs iebaudīt „Deviņ-Pepiju” spēka dziru. Visi bērni, kuri nevēlas augt lieli, varēs dabūt „Krumelīra tabletes”. Būs iespēja nofotografēties un turpat uz vietas saņemt fotoattēlu.

Džungļu ballīte kopā ar Kristīni Luīzi Avotiņu

Krāsainākajā un košākajā pasaku valstības daļā – džungļos – varēs piedzīvot jautrību un kārtīgi izdejoties īstu džungļu skaņās kopā ar Maugli. Džungļu atmosfēru būs radījusi māksliniece Kristīnes Luīze Avotiņa savā spilgtajā rokrakstā. Te darbosies arī fotosalons, kur kopā ar draugiem un ģimeni varēs nofotografēties un saņemt fotogrāfiju uz vietas kā piemiņu no viesošanās spilgtajos džungļos.

Makss un Morics, zelta zivtiņa, supervaroņi un šūpuļdziesmu ierakstu studija

Mākslinieks Roberts Koļcovs būs parūpējies par palaidņu Maksa un Morica telpu, kur uz interaktīvas sienas darbosies nedarbu rati. Tur varēs gan darīt nedarbus, gan arī apdomāt, vai blēņas ir labas. Gan blēņdari, gan paklausīgie bērni varēs cienāties ar Maksa un Morica cepumiem. Savukārt tēlnieka Ivara Miķelsona skatījumā būs veidota brīnumdares zelta zivtiņas aktivitāšu zona – tur varēs stāstīt savas karstākās vēlēšanās un lūgumus, makšķerēt zelta zivtiņas, liet cukurzivtiņas. Dzintaru mežaparkā viesosies arī iecienītie mūsdienu stāstu un multfilmu tēli – supervaroņi, kuri demonstrēs savas spējas.

Ekspedīcijas laikā darbosies šūpuļdziesmu ierakstu studija, kurā vecāki kopā ar bērniem varēs iedziedāt savas mīļākās šūpuļdziesmas fragmentus. Skanīgākie un sirsnīgākie dziedājumi audio formātā pēc pasākuma būs klausāmi internetā. Tāpat nakts ekspedīcijas laikā darbosies arī Gribulīšu našķu tirgus.

“Bērniem jau šūpulī ielikta zinātkāre un autentisks prieks par jaunatklāto – tādās noskaņās arī veidojam pasākumu, saglabājot noslēpumainības, pat mazliet misticisma notis. Ikviens no mums noteikti var atminēties bērnībā piedzīvoto, kad acis no brīnumiem kļūst lielākas par apakštasītēm. Varu garantēt, ka šī pasākuma apmeklētāji piedzīvos ko līdzīgu – gan mazie, gan lielie. Bez vecuma ierobežojuma. Un atcerieties par kabatas lukturīti, lai nakts mellumā varat atrast īsto taciņu uz pasaciņu,” stāsta projekta mākslinieciskais vadītājs, Jūrmalas kultūras centra direktors Agnis Kristvalds.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *