MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Rožu laukumā Liepājā norisināsies lielais Annas un Jēkaba dienas tirgus

Senie latvieši Annas un Jēkaba dienu svinēja kā Saimnieču un Saimnieku gadatirgus dienu, kas iezīmēja jaunās ražas novākšanas sākumu. Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet jauniešiem gadatirgi bija arī vieta, kur iepazīties un atrast labāko saimnieci. Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamā gadā.

Atzīmējot Annas un Jēkaba dienu, šonedēļ 24. un 25.jūlijā, Rožu laukumā Liepāja no 10.00 rītā līdz 17.00 pēcpusdienā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus saimniecēm noderīgus mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus no visiem Latvijas novadiem. Sabrauks tirgotāji no Rīgas, Talsiem, Kuldīgas, Rūjienas, Dobeles, Gulbenes, Bauskas, Jaunpiebalgas, un citiem novadiem. Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti mājas sieri, žāvētas zivis, kūpināta gaļa, garšvielas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, kaņepju produkti, augļu sukādes un atspirdzinoši no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni. Šajā reizē varēsiet iegādāties Koknesē ražotu “Ievas sieru”, Irbeņu ogu produktus, Inčukalnā ražotas pašmāju kūpinātu vistas gaļu, mājas kandžu, kas ražota Rīgā. Būs svētku piparkūkas un Latvijā pašu grauzdēta kafija.

Savukārt, pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, adījumus, etnogrāfiskas sudraba rotas, apdrukātas lina kleitas un trikotāžas cepures, apģērbus kā mazākiem tā lielākiem bērniem. Sortimentā būs pašdarināti mājas gariņi, dabīgā kosmētika no dzintara, kazas piena ziepes, zīda rotaslietas, 3D puzles un koka rotaļlietas, kā arī lielāki meistardarbi – melnā keramika, moderni adījumi, lina un ādas darinājumi. Dārzu īpašniekiem noteikti interesēs rožu un ziemciešu stādu piedāvājums.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņā piedāvāsim ēdienus, pārtikas produktus un vietējās augu valsts izstrādājumus, kas radušies mūsdienīgas un uz nākotni vērstas – dabai un cilvēkam draudzīgas saimniekošanas rezultātā Latvijas laukos. Laipni aicinām ikvienu liepājnieku un Liepājas viesi uz lielo Annas un Jēkaba dienas amatu meistaru un mājražotāju tirdziņu!

Pamatojoties uz MK noteikumiem, rūpējoties par līdzcilvēku veselību un sekojot līdzi noteiktajām Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām par pulcēšanos nosacījumiem, aicinām mūsu tirgus apmeklētājus uz 2m distances ievērošanu, roku dezinfekciju pirms ieejas tirdzniecības vietās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *