MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 7    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Reģionu iedzīvotāji ceļ trauksmi par LTV Tautas Panorāmu; apsver vērsties NEPLP

Aizvadītajā nedēļā portāla “Novados.lv” redakcija saņēmusi vairākas vēstules un satraucošus telefona zvanus saistībā ar Latvijas Sabiedriskā medija sižetiem, kas tapuši rubrikas “Tautas Panorāma” ietvaros.

Līdz ar raidījuma parādīšanos ēterā, portāls “Novados.lv” saņēma vairākas vēstules un zvanus no Pierīgas un pārējo reģionu iedzīvotājiem, kuri pauž sašutumu un neizpratni par raidījumā atspoguļoto novadnieku dzīvi.

Šodien šai tēmai pievērsies arī portāls “Tautas balss”, kas raksta – “paskatoties sižetus un nezinot neko par dzīvi konkrētajās pašvaldībās, nākas secināt – Latvijā visiem iet ārkārtīgi grūti, pie varas esošie pašvaldībās neko nedara un pat moka vietējos iedzīvotājus, bizness nevedās, daba tiek piesārņota, cilvēku nav. Bet vai tā tiešām ir patiesā aina, vai Latvijas Televīzijai ir kādi īpaši iemesli, kādēļ sabiezināt krāsas un sēt sabiedrībā negatīvismu, atspoguļojot tikai šo vienu kritisko viedokli?”

Vai LTV ir kādi īpaši iemesli, kādēļ sabiezināt krāsas un sēt sabiedrībā negatīvismu, atspoguļojot tikai šo vienu kritisko viedokli?

Posted by TautasBalss.lv on pirmdiena, 2017. gada 10. aprīlis

Sabiedrībā izsauktā rezonanse mudina arī mūsu portālu iesaistīties šīs problēmas risināšanā. Kā mums norāda vairāku novadu iedzīvotāji, ar LTV raidījuma palīdzību tiek radīts iespaids, ka viss ir slikti un nekas labs novados nenotiek, lai gan tā nav tiesa. It īpaši sašutuši par redzēto ir Valmieras pilsētas iedzīvotāji, kuri uzsver, ka sižetā neesot neviena pozitīva viedokļa, lai gan daļa nointervēto valmieriešu atzinīgi vērtējuši pilsētas attīstību. Viņi gan sižetos nav tikuši iekļauti. Bija arī sašutuma pilni zvani no Valkas un Beverīnas novada.

Pēc mūsu domām, iedzīvotāji ne bez pamata ceļ trauksmi par notiekošo un varam tikai pievienoties viņu vēlmei ar sūdzību vērsties Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē, lai izskatītu LTV kompetenci un raidījuma atbilstību sabiedrisko mediju likumam.

No savas puses varam pieminēt, ka notikušais ir vēl viens piemērs tam, ka rosinājums aizliegt pašvaldībām dibināt un veidot savus medijus ir pārsteidzīgs, un vietējās varas vēlme saglabāt savus medijos ir saprotama. Jo ko gan mēs redzam televīzijā? Reģionu iedzīvotāju dzīve sižetos tiek atspoguļota pavisam greizi, radot iespaidu, ka novados dzīve ir slikta un tajos nenotiek nekāda attīstība.

Vēlreiz varam tikai izteikt cerību, ka novadu iedzīvotāju tiesības saņemt objektīvu informāciju no pašvaldību medijiem tiks saglabātas, jo atšķirībā no komerclaikrakstiem, pašvaldību mērķis nav gūt peļņu, bet pēc iespējas efektīvāk un ātrāk nodrošināt pašvaldības funkciju – informēt sabiedrību, konkrēti kādas noteiktas administratīvās teritorijas, novada vai pilsētas iedzīvotājus, par pašvaldībā notiekošajiem procesiem, nākotnes plāniem un pasākumiem. Tā, acīmredzot, ir vienīga iespēja novadniekiem saņemt precīzu un nesagrozītu informāciju par viņiem svarīgiem jautājumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *