MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Valdība ir atņēmusi pašvaldībām 100 miljonus eiro, bet turpina apgalvot, ka tās kļūs spēcīgākas

Administratīvi teritoriālā reforma solīja spēcīgākas pašvaldības, bet pašvaldību budžetu samazināšana liecina par pretējo, žurnālistiem uzsvēra Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Runājot par Ventspils šī gada budžetu, viņš norādīja, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu daļas samazināšana 5% apmērā samazinājusi visu pašvaldību pamatbudžetu ieņēmumus par gandrīz 100 miljoniem eiro. Palielinājušies arī pašvaldību izdevumi, tai skaitā pieaugusi minimālā alga, izmaiņas piedzīvojušas pedagogu minimālās darba samaksas un pabalstu sistēma, kā arī Satversmes tiesa lēmusi paaugstināt garantētā minimālā ienākuma līmeni.

Viņš turpināja, ka IIN pārdale pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% uz 75% Ventspils budžetā iegriezusi mīnusu 2 miljonu eiro apmērā: “Tāds ir mīnuss ar vienu likuma grozījumu, kas veikts, nerēķinoties ar to, ka pašvaldībām ir ilgtermiņa saistības, sākot ar sociālajiem pabalstiem, saistībām finansēt bērnudārzus, skolas un pedagogu algas – tās visas ir saistības. Saistības pret iedzīvotājiem.”

Pēc Lemberga sacītā, šo naudu, lai neciestu iedzīvotāji, ņems no investīcijām.

“Izmaiņas ir uz pašvaldību budžetu rēķina un pašvaldību funkciju mazāk kvalitatīvu veikšanu,” sacīja Lembergs, turpinot, ka tas ir pretrunā solītajam saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.

“Kā var būt spēcīgākas pašvaldības, ja tām atņem 100 miljonus eiro?” bija neizpratnē Lembergs.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *