MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Saeimas deputātu vairākumam ir jāatkārto matemātikas pamati

Tas, ka Rēzeknei ar mazāku iedzīvotāju skaitu nekā Ventspilij un Jelgavai tiks saglabāts atsevišķas pašvaldības statuss, liecina par valdošās koalīcijas analfabētismu, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Saeimas valdošā koalīcija uzskata, ka Rēzekne pēc iedzīvotāju skaita ir lielāka nekā Ventspils vai Jelgava, citiem vārdiem sakot, viņi uzskata, ka 30 000 iedzīvotāji Rēzeknē matemātiski ir vairāk nekā 38 000 Ventspilī un 61 000 Jelgavā. Sakiet, kurā skolā parlamenta vairākums šādas muļķības ir iemācījies?” komentēja Lembergs.

Viņš turpināja, ka “šīm skolām un augstskolām tādā gadījumā ir jānoņem akreditācija”, jo “ja beidzot vidusskolu un augstskolu, nevar atšķir, ka 30 ir mazāk nekā 38 un 61, tad tas norāda uz klaju analfabētismu”.

“Rēzekne tiek uzskatīta kā liela pilsēta, bet savukārt Ventspils un Jelgava ir mazas pilsētas. Kam taisnība? Šo sarežģīto matemātisko uzdevumu es aicinu noskaidrot visiem vikipēdijā vai jebkur citur,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, Saeima, turpinot izskatīt novadu reformu, noraidīja opozīcijas priekšlikumus saglabāt Jelgavu un Ventspili kā atsevišķas republikas nozīmes pilsētas.

Sākotnēji Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija piedāvāja bez lauku teritorijām atstāt tikai Rīgu un Jūrmalu, bet sarunās ar pašvaldībām vienojās, ka pilsētas bez lauku teritorijām būs arī Liepāja, Rēzekne un Daugavpils, jo gan pilsētās, gan to kaimiņu novados ir pietiekami liels iedzīvotāju skaits, lai pašvaldība varētu nodrošināt savas funkcijas un sniegt pakalpojumus.

Foto: F64

Iepriekšējais raksts:
Nākošais raksts:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *