MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ērts risinājums tiem, kuri aizņemas pārdomāti

Neparedzētu un steidzamu tēriņu gadījumā svarīgi atrast ātru risinājumu. Apzinoties, ka neplānoti izdevumi mēdz gadīties katram, daudzi izvēlas veidot iekrājumus, lai stresa situācijās justos droši. Tomēr ne visiem tas izdodas. Brīžos, kad steidzami nepieciešami papildu naudas līdzekļi, noderīgs var būt SMS kredīts. Tas ērti noformējams ar interneta starpniecību, taču, sākot ar otro aizņemšanās reizi, daudzi aizdevēji piedāvā kredītu pieteikt tikai ar vienas īsziņas palīdzību.

Vienkārša kredīta noformēšana

SMS kredīts internetā pieejams bez ķīlas, galvojuma un citu laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas. Tam pieteikties var jebkurā laikā, reģistrējoties un izlasot līguma noteikumus izvēlētā aizdevēja mājaslapā un sekojot tālākajām norādēm.

Ja pieteiksies aizdevēja darba laikā, lēmums par kredīta piešķiršanu tiks pieņemts vien dažu minūšu laikā. Ja tas būs pozitīvs, arī aizdevuma summa uz norādīto bankas kontu tiks pārskaitīta pavisam drīz.

Aizpildot aizdevuma pieteikumu, jārēķinās, ka kredītdevējs vērtēs:

• Ienākumu līmeni. Tam jābūt pietiekami lielam, lai spētu atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā;
• Vecumu. Pie ikviena aizdevēja pastāv vecuma ierobežojums, kā ietvaros SMS kredīts tiek izsniegts;
• Kredītvēsturi. Izskatot pieteikumu, aizdevējs pārliecināsies, ka neesi reģistrēts parādnieku sarakstā un Tava kredītvēsture ir pozitīva.

Kā saglabāt pozitīvu kredītvēsturi?

Pozitīva kredītvēsture ir nozīmīgs faktors jebkura aizdevuma saņemšanā. Kredītdevējam ir pienākums ziņot par parādsaistībām kredītu reģistrā, ja kredītņēmējs kavē maksājumu ilgāk par 60 dienām vai kavējuma procentu un soda nauda sasniedz noteiktu apmēru. Sabojāta kredītvēsture nozīmē, ka var tikt apgrūtināta kredītu saņemšana turpmāk.

Kredītvēsturi sabojāt ir diezgan vienkārši. Lai tā nenotiktu, svarīgi aizņemties pārdomāti:

• Pirms kredīta noformēšanas rūpīgi izvērtē kredīta nepieciešamību. Aizņemies tikai steidzamās situācijās;
• Izvēlies tādu aizdevuma summu, ko bez problēmām spēsi atmaksāt noteiktajā termiņā. Ja noformē īstermiņa kredītu, tas visbiežāk jāatmaksā 30 dienu laikā.

Ja tomēr radušies neparedzēti apstākļi un aizdevumu nav iespējams atmaksāt noteiktajā laikā, sazinies ar aizdevēju, lai informētu par situāciju un rastu risinājumu. Viena no iespējām, ko piedāvā vairāki aizdevēji, ir kredīta atmaksas termiņa pagarināšana. Tas gan ir maksas pakalpojums, taču ļauj kredīta atmaksu atlikt uz sev vēlamo laiku, piemēram, 7, 14 vai 30 dienām. Lai arī termiņa pagarināšana palielinās aizdevuma kopējās izmaksas, tomēr tas ir labāk nekā maksāt soda procentus un sabojāt kredītvēsturi.

Ja atmaksas termiņa pagarināšana ir nokavēta vai nav iespējama, nekavējoties sazinies ar aizdevēju, lai vienotos par abām pusēm pieņemamu risinājumu. SMS kredīts var kļūt par atbildi steidzamās situācijās, tomēr pirms aizdevuma noformēšanas izvērtē savas iespējas, lai vēlāk nerastos sarežģījumi sabojātas kredītvēstures dēļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *