MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Zilākalna pagastā noslēdzies projekts „Mūžu dzīvo, mūžu mācies”

Pagājušās nedēļas nogalē Kocēnu novada Zilākalna pagasta kultūras namā notika Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta „Mūžu dzīvo, mūžu mācies” noslēguma pasākums.

Pasākuma laikā klātesošie tika iepazīstināti ar Borisa un Ināras Teterevu fonda darbību, informēti par projektā paveikto, kā arī tika analizēti ieguvumi, prezentētas projekta aktivitātes, pieminēti aktīvākie dalībnieki un draudzīgās sarunās pie tējas tases tika izteikti priekšlikumi nākamiem projektiem.

Projekta īstenošana uzsākās pagājušā gada vasarā, un projekta ietvaros reizi nedēļā notika gan datorapmācība vidējās un vecākās paaudzes cilvēkiem, gan arī vācu valodas kursi. Regulāri tika piedāvātas arī lekcijas – nodarbības par dažādām tēmām. Interesenti varēja uzzināt, kā pieteikt sevi darba tirgū, gūt ieskatu darba tiesībās, uzzināt par savām sociālajām garantijām un kā atgūt pārmaksātos nodokļus, gan arī saņēma padomus uzņēmējdarbības uzsākšanai. Visas nodarbības un apmācības bija bez maksas. Kopumā projekta aktivitātēs piedalījās aptuveni 30 interesentu. Vācu valodas kursi un lekcijas notika Zilākalna pagasta kultūras namā, bet datorapmācības – speciāli šim mērķim iekārtotā telpā, kurā projekta ietvaros veikts kosmētiskais remonts. Projekta realizācijai nepieciešamais inventārs bija sarūpēts jau iepriekš realizētajos projektos, taču papildus šī projekta ietvaros tika iegādāts vēl viens datorkomplekts un kopētājs-skeneris.

Projektu realizēja biedrība „Attīstība.Virzība.Izaugsme” ar Kocēnu novada domes atbalstu. Biedrība Zilākalna pagastā darbojas kopš 2007. gada. Kopējais projekta „Mūžu dzīvo, mūžu mācies” finansējums ir 5865,08 eiro, no kura Borisa un Ināras Teterevu fonda piešķirtie līdzekļi ir 3676,7 eiro, Kocēnu pašvaldības līdzfinansējums ir 369,95 eiro un jau esošais nepieciešamais inventārs un projekta realizētāja līdzfinansējums ir 1818,43 eiro.

Informāciju sagatavoja:

www.kocenunovads.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *