MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspils novadā notiks amatierteātru skate

18. aprīlī Piltenes Kultūras namā notiks Ventspils novada amatierteātru skate, kurā varēs novērtēt 11 izrādes. Šoreiz žūrijā būs Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte un režisore Dace Vilne un režisors un Alberta koledžas pasniedzējs Armands Ekštets.

Skates mērķis ir amatierteātru mākslinieciskās izaugsmes un kvalitatīvas attīstības veicināšana, vienlaikus novērtējot konkrētos iestudējumus. Amatierteātra iestudējumus žūrija vērtēs pēc šādiem kritērijiem: literārā vai cita materiāla izvēle, režisora un aktieru darbs, scenogrāfija jeb vides organizācija un izrādes koptēls. Žūrija var piešķirt skates dalībniekiem vienu vai vairākas nominācijas: labākais aktieris vai aktrise, labākais režisors, labākais otrā plāna aktieris vai aktrise, labākais skatuves iekārtojums, labākais muzikālais noformējums un gada pārsteigums. Amatierteātri saņems augstākās, 1., 2. vai 3 pakāpes diplomu vai diplomu par piedalīšanos.

Amatierteātri skatei, kā informē Ventspils pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše, izvēlējušies dramatiskus iestudējumus. Ja kāds no tiem, pēc žūrijas domām, būs īpaši veiksmīgs, to var izvirzīt atlasei skatei Latvijas amatierteātru iestudējumu parādei “Gada izrāde 2015”.

“Arī amatierteātriem jātuvojas profesionālajam līmenim, un tas visnotaļ ir atkarīgs no režisora meistarības pielāgot konkrēto darbu skatuvei, caur aktieru prizmu mēģinot izstenot savu izvirzīto uzdevumu. Es par vērtīgu uzskatu to izrādi, kuras laikā un arī pēc tam gribas domāt,” atzīst Zane Pamše. Ventspils pašvaldības Kultūras nodaļas atgādina, ka jebkurš vērtējums, arī profesionāļa, vienmēr ir subjektīvs, bet Dace Vilne ir redzējusi teju visu Latvijas amatierteātru izrādes, tādēļ kopā ar kolēģi Armandu Ekštetu var objektīvi novērtēt arī Ventspils novada amatierteātru māksliniecisko kvalitāti.

Ventspils novada amatierteātru skate sāksies plkst. 9.30 ar “Ugāles drāmas” uzstāšanos, bet pēdējo izrādi plkst. 20.30 sāks rādīt usmenieki.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *