MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Notiks Dzirnavciema iedzīvotāju salidojums

23. augustā Ugāles Dzirnavciemā notiks salidojums “Dzir nav nieki”. Pasākumā aicināti piedalīties visi, kas reiz sportojuši, strādājuši, dzīvojuši vai dzīvo Dzirnavās. Pulcēšanās plkst. 13 pie “Rīdznieku” mājām, līdzi ņemot atmiņas, senas fotogrāfijas un gardas uzkodas.

Pirmais ciema salidojums “Dzir nav nieki” notika 2005. gadā. Toreiz pasākuma iniciatori bija Andris un Uldis Skudras. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 100 cilvēku no dažādām Latvijas vietām. Arī šogad Uldis ir viens no salidojuma rīkotājiem: “Brālis Andris mani ļoti mudināja organizēt pirmo salidojumu. Tas bija viņa sapnis, bet pēc diviem gadiem Andris aizgāja. Nu mūsu vidū, domājams, vairs nav 10–15 cilvēku, kuri apmeklēja pirmo salidojumu, tādēļ nav prātīgi gaidīt pārāk ilgi, lai rīkotu nākamo.”

Uldis Skudra reiz dzīvoja “Zemdegu” mājās. Gan viņš, gan brāļi Vilnis un Andris savulaik aktīvi sportoja: “Rīkojot pirmo salidojumu, mēģinājām apzināt visus sportistus, kas nākuši no Dzirnavciema, aicinot pasākumā piedalīties ne tikai viņus, bet arī citus, kuriem ar ciemu saistās atmiņas. Daži cilvēki, kuri nebija tikušies gadu gadiem, pat raudāja satiekoties. Salidojumā atcerējāmies arī to, ka, pateicoties Artūram Pūliņam, Dzirnavciemā uzcēla sporta stadionu, kas tobrīd bija labākais rajonā, ar sportu agrāk nodarbojās 128 ciema iedzīvotāji. Ķieģeļnīcā un citos uzņēmumos, cik atceros, vasarās bija vairāk nekā 300 strādājošo. Tagad ciemā paveras diezgan bēdīgs skats. Daudzviet saauguši krūmi, pat mežs. Protams, ir sakoptas vietas, piemēram, Vilnim Baltiņam piederošais īpašums”.

Šovasar, tāpat kā pirmajā Dzirnavciema iedzīvotāju salidojumā, savā īpašumā, “Rīdzniekos”, viesus gaidīs Vilnis Baltiņš, par ciema vēsturi runās novadpētniece un māksliniece Laimdota Junkara. Apdzīvotajā vietā pie ūdensdzirnavām Engures upes krastos, kur baronlaikos bija arī ķieģeļceplis, vēlāk izveidoja Ventspils apriņķa izpildu komitejas rūpkombinātu un “Ventspils koka” mēbeļu cehu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *