MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Maija beigās notiks Jūrkalnes tūrisma sezonas atklāšana

Jau trīspadsmito reizi Jūrkalnē notiks tūrisma sezonas atklāšana un kopīga talkošana. Šogad talkas laikā iestādīs liepu aleju Jūrkalnes centrā un notiks nesen uzbūvētās lapenes apzaļumošana. Paredzēta arī ābeļu dārza vārtu veidošana, Jūrkalnes dabas un atpūtas parka teritorijas un pludmales sakopšana. Pasākums nu jau tradicionāli notiks trīs dienas, norāda biedrības “Vēju sēta” pārstāvis Uģis Dadzis, bet tie, kurus interesē kopīgs darbs un atpūta, aicināti pievienoties jebkurā brīdī.

Piektdien, 29. maijā, plkst. 19 Pilsberģu kroga pagalmā sāksies Skrīveru amatierteātra izrāde “Krustmāte Jūle no Tūles”. Sestdien, 30. maijā, plkst. 10 visi aicināti pulcēties pie pagastmājas, lai sāktu talku, bet plkst. 15 Ugunspļavā paredzētas lielās lauku pusdienas. Plkst. 17 turpat notiks Skrīveru amatierteātra izrāde bērniem “Kristofers un viņa draugi”. Savukārt plkst. 19 Ugunspļavā sāksies bērnu koncerts, kurā piedalīsies Rīgas Teikas vidusskolas audzēkņi un Pāvilostas kultūras nama jauniešu ansamblis “Burbulīši”. Plkst. 22 būs zaļumballe un dueta “Das isT” koncerts. Svētdien, 31. maijā, plkst. 9 pie Jūrkalnes tautas nama notiks svētku tirgus, plkst. 11 tautas namā paredzēta Igo grafikas un zīmēju izstādes Kaimiņu dejas atklāšana un apģērbu kolekcijas “Akcents personībai” atklāšanā, bet plkst. 12 sāksies Vara Vētras koncerts.

Jūrkalnes centrā, virzienā uz Baltijas jūras stāvkrastu, ir izveidots Dabas un atpūtas parks, kurā atrodas Ugunspļava, Vēju sēta un teritorijas centrālā vieta – Jūrkalnes estrāde. Uz stāvkrastu veda dabas takas, pa kurām ejot var nokļūt līdz Raganas mājiņai un pamanīt Lidojošo zivi, pundurmilžu vigvamu, arī apmeklēt “Zelta mopēda” sacensību piemiņas vietu. Vēju pļavā laiku rāda saules pulkstenis, četriem vēja vārtiem blakus griežas ugunsrats, pļavas vidū atrodas šūpoles, zelta ābele un lapenes. Jau ceturto gadu te zied ābeļu dārzs. Dabas un atpūtas parks veidots, pateicoties privātai iniciatīvai un sabiedrības atbalstam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *