MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Kultūras centra kolektīviem būs „karsta” vasara

Neskatoties uz to, ka amatiermākslas kolektīviem 2014./2015. gada sezona tuvojas noslēgumam, vasaras laiks ir piesātināts ar notikumiem un solās būt aktīvs izbraukumu pasākumos un koncertos.

30. maijā uz pasākumu „Latviešu IV Vispārīgiem Dziesmu un mūzikas svētkiem Jelgavā – 120” pošas Ventspils vīru koris un jauktie kori „Līvzeme”, „Kaiva”, kā arī Ventspils augstskolas jauniešu jauktais koris „Ventus”. Savukārt Ventspils senioru deju kolektīvs „Viga” ceļu mēros uz Madonu, kur piedalīsies XX Senioru deju dienā „Madonas piecdancis”.

6. maijā Ventspils senioru sieviešu koris „Ziemeļzvaigzne” piedalīsies Latvijas Senioru koru svētkos ”Debesis un zeme skan” Alūksnē, Ventspils vīru kora dziedātāji pievienosies skanīgajām vīru balsīm II Kurzemes vīru koru dižkoncertā Skrundā, bet Ventspils vidējās paaudzes deju kolektīvi „Kurzeme”, „Strautuguns” un „Liedags” būs to daudzo Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu dalībnieku vidū, kuri veidos krāšņos deju rakstus VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkos „Dievs man deva maizes zemi” Jelgavā.

20. maijā ceļu uz Dobeli mēros abi Ventspils sieviešu kori „Venda’ un „Lība” , lai piedalītos pasākumā „Kurzemes dziedātāju svētkiem Dobelē – 145”.

Jūnijā Rīgā, Mežaparka estrādē izskanēs VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, kas šogad notiks Latvijā. 28. jūnijā svētku Noslēguma koncerta kopkorim pievienosies arī Ventspils jauktā kora „Līvzeme” dziedātāji.

Uz XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā 6.–12. jūlijā pēc ļoti labiem sasniegumiem atlašu skašu finālos pošas Ventspils muzikālās studijas „Mazā Prinča planētas” vokālais ansamblis un Ventspils Centra sākumskolas vokāli instrumentālā grupa „Jautrie draugi”. Arī dejotāji – Ventspils deju ansambļa „Liedags” 1.–2. klašu deju kolektīvs, 3.–4. klašu deju kolektīvs un 5.–9. klašu deju kolektīvs, kā arī mūsdienu deju studijas „Prieks” deju kolektīvi „Lāsītes”, „Prieks” un „Prieks” (vsk. grupa) priecēs skatītājus kā svētku dalībnieki.

Bet folkloras nozarē nozīmīgākais notikums ir Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”, kas šogad no 15. līdz 19. jūlijam notiks Latvijā. Folkloras programmas ar savu skanējumu iekrāsos arī Ventspils folkloras kopa „Laipa”, piedaloties pasākumos Talsos, Rīgā un Rēzeknē, kā arī krievu folkloras kopa „Zdravica” , piedaloties pasākumos Jūrmalā, Rīgā un Rēzeknē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *