MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Desmit gadu jubilejā – pirmizrāde “100 Ls”

Sestdien, 18. oktobrī, Ugāles tautas namā “Gaisma” plkst. 19 sāksies izrāde “100 Ls”. Tas ir dramaturga Māra Neilanda veltījums amatierteātrim “Ugāles drāma” desmitajā dzimšanas dienā.

Kolektīva vadītāja Iveta Pete atceras, kā pirms desmit gadiem tautas nama vadītāja Vera Berga aicinājusi viņu un jauniešu kluba dalībniekus iesaistīties Līgo pasākumā: “Toreiz iestudējām fragmentus no Rūdolfa Blaumaņa izrādes “Skroderdienas Silmačos”. Sapratām, ka mums patīk spēlēt teātri, tādēļ turpinājām tikties. Kad jaunieši beidza Ugāles vidusskolu, amatierteātrim pievienojās piecas dāmas, kas aizvien ir aktieru pulkā, – Līga Ābele, Inguna Emka, Inta Rutkovska, Guna Ūrmane un Iveta Dansone. Šobrīd kolektīvā ir 16 dalībnieki, interesi izrāda vēl trīs. Par to jāsaka paldies tautas nama darbiniecēm Kitijai Šēniņai un Anetei Kinčus, kuras pirmo reizi rīkoja Atvērto durvju nedēļu. Un, lūk, pienesums – jauni dalībnieki!” priecājas Iveta Pete.

Desmit gadu laikā ugālnieki iestudējuši 22 izrādes, tostarp skečus un intermēdijas. Daudzas no tām rādītas ne tikai Ugālē, bet arī visā Ventspils novadā un citviet Latvijā. “Ar repertuāru mums, tāpat kā citiem amatierteātriem, ir grūti, bet, par laimi, mums ir gana daudz aktieru. Esam kā viena liela ģimene, kas palīdz cits citam kā priekos, tā bēdās.”

Ventspils novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše uzteic gaviļniekus par prasmi iesaistīt kolektīvā dažādu paaudžu pārstāvjus, latviešu dramaturgu darbu iestudēšanu un aktīvu viesizrāžu organizēšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *