MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ar plašu pasākumu programmu atklās Jūrmalas kūrorta vasaras sezonu

Sestdien, 17.maijā tiek atklāta Jūrmalas pilsētas kūrorta sezona, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot plašu koncertu un pasākumu programmu. Svinības pulksten 12.20 sāksies ar vairāku tūkstošu jūrmalnieku svētku gājienu pa Jomas ielu. Centrālā skatuve būs izvietota Majoru stāvlaukumā, kur visas dienas garumā uzstāsies leģendārā rokgrupa “Sīpoli”, džezfanka izpildītāji “Very Cool People”, enerģiskais un šarmantais “Dāmu pops”, rokenrola meistari “Keksi” un citas grupas. Savukārt svētku kulminācijā – vakara koncertā no pulksten 21.00 – ikvienam būs iespēja klausīties 80.gadu skaistākās melodijas Žorža Siksnas, Gunta Veita, Ingus Pētersona, Elzas Nathas un Latvijas Universitātes sieviešu kora “Minjona” izpildījumā. Visi pasākumi apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Pērn Jūrmala uzrādījusi izcilus rezultātus tūristu skaita pieauguma ziņā – viesu skaits pieaudzis par piektdaļu jeb 20,5%. Un arī šogad ciešā sadarbībā ar jūrmalniekiem un pilsētas uzņēmējiem esam strādājuši pie kvalitatīva un daudzveidīga piedāvājuma izveides, lai Jūrmala godam nestu Baltijas pērles vārdu un kļūtu par vēl iecienītāku atpūtas galamērķi, vietu, kur atgriezties. Vasaras sezonas atklāšana ir svētki mūsu iedzīvotājiem un viesiem, kas apliecina viesmīlību un pilsētas gatavību aktīvākajai tūristu sezonas uzsākšanai,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Svētku organizators, Jūrmalas Kultūras centra direktors Agnis Kristvalds norāda, ka šim pasākumam ir simboliska nozīme – jau tradicionāli tas iezīmē aktīvās vasaras sezonas sākumu un pievērš uzmanību Jūrmalas daudzveidībai. “Atklāšanas pasākums piedāvās plašu paralēlo aktivitāšu programmu visas dienas garumā. Ņemot vērā Jūrmalas izseni slavenās estrādes mūzikas tradīcijas, vakara koncertprogramma veidota 80-to gadu stilā. Tā būs improvizēta retrospekcija ar populārākajām melodijām, kuras izskaņā noslēgs krāšņs salūts,” stāsta A.Kristvalds.

Paralēli koncertprogrammai, pilsētā norisināsies virkne radošo un sportisko aktivitāšu, piemēram, īpašas Ķemeru un Lielupes – Bulduru velo ekskursijas, nūjošana un vingrošana pludmalē, fitnesa nodarbības jūras ūdens baseinā, smilšu terapijas nodarbības Jūrmalas pilsētas muzejā, radošās darbnīcas bērniem Dzintaru mežaparkā, dabas skola Ragakāpas dabas parkā, brīvdabas kino līdz pat saullēktam viesnīcā “Mama”, veselības dzērienu piedāvājums kūrortpilsētas restorānos u.c. Visas dienas garumā noritēs selfiju sacensības ar foto orientēšanos, kur balvās varēs saņemt brīvbiļetes uz Līvu akvaparku, Spa brīvdienas kādā no Jūrmalas kūrortviesnīcām un dāvanu kartes uz Jūrmalas restorāniem. Savukārt Muzeju nakts ietvaros paredzēta īpaša programma Jūrmalas pilsētas muzejā, Mākslinieku namā, Raiņa un Aspazijas memoriālajā vasarnīcā, Latvenergo energoefektivitātes centrā un Jūrmalas brīvdabas muzejā – tur no plkst. 19:00-23.00 varēs baudīt “Dzelzs Vilks – Jauno Jāņu orķestris” koncertu, degustēt kūpinātas zivis un atraktīvā pavāra Laura Aleksejeva gatavoto zivju zupu. Pilna svētku programma pieejama Jūrmalas pilsētas portālā.  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *