MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ancē notiks Amatnieku spiets

2. maijā plkst. 12 Ances kultūras namā sāksies Amatnieku spiets. Šī būs jau devītā reize, kad, rokdarbu kopas “Paukers” aicināti, Ancē tiksies seno amatu pratēji no tuvākām un tālākām vietām, lai parādītu savas prasmes un apgūtu jaunas iemaņas.

Sestdien Ances kultūras namā tiksies ne tikai vietējie amatnieki un mājražotāji, bet arī viesi no Vārves, Jūrkalnes un Puzes, Ventspils un Tērvetes novada. Varēs nogaršot tēju un dažādus pārtikas produktus, apskatīt un iegādāties glītus un praktiskus suvenīrus, zīda šalles, rotas, miega spilventiņus, cimdus, zeķes, segas un citus amatniecības izstrādājumus. Amatnieki nebūs lepni un pastāstīs arī citiem, kā darināms viens vai otrs amatniecības izstrādājums. Radošajās darbnīcās varēs izmēģināt rokdarbu darināšanu. Spieta muzikālo noformējumu veidos folkloras kopa “Maģie suiti” dziedātāji.

“Mēs Latvijā varam lepoties ar senām un pamatīgām amatniecības tradīcijām. Domāju, nekļūdīšos, ja teikšu, ka lielākā daļa mūsu zemes sieviešu prot adīt, tamborēt, aust un labprāt arī to dara. Rokdarbi ir ne tikai iespēja darināt skaistas lietas, bet arī savdabīgs meditācijas veids,” uzskata “Paukera” vadītāja Līga Grīnberga.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *