MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Viens no pasaules izcilākajiem stīgu kvartetiem – Belcea Quartet uzstāsies Dzintaru koncertzālē

VSIA “Latvijas Koncertu” organizēto Rudens kamermūzikas festivālu 3. oktobrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē pl. 18.00 ar daudzkrāsainu programmu atklās viens no pasaules top stīgu kvartetiem – Belcea Quartet, kas jau vairāk nekā 20 gadus atrodas pasaules izcilāko kamermūziķu olimpa virsotnē. Koncerta programmā Volfganga Amadeja Mocarta 23. Kvartets, kas izskan kā dzīves baudītāja atvadu serenāde, savukārt Franča Šūberta “Nāve un meitene” pārsteidz ar atvērtu sirsnību un dziļi uzrunājošu intimitāti, bet poļa Karola Šimanovska Pirmais stīgu kvartets atmiņā iegulst ar Pirmā pasaules kara lausku groteskajiem impulsiem.

Belcea Quartet no 2017. līdz 2020. gadam bija rezidējošais stīgu kvartets jaunajā Pjēra Bulēza koncertzālē Berlīnē, kur joprojām turpina sniegt koncertus. Savukārt Vīnes “Konzerthaus” Belcea Quartet uzstājas koncertu ciklos. Šajā sezonā ansamblis koncertē Perelmana teātrī Filadelfijā, Prāgas mūzikas templī “Rudolfinum”, Dortmundes “Konzerthaus”, Parīzes Elizejas lauku teātrī, Cīrihes koncertzālē “Tonhalle Maag”. Šā gada septembrī Belcea Quartet sniedza koncertus Zviedrijā un Apvienotajā Karalistē.

Belcea Quartet vārds ir īstena koncertafišu intriga visā pasaulē. Galvenais kvarteta dzinējspēks ir temperamentīgā rumāniete Korīna Belča, kuras sabiedrībā uzplaukst gan filozofiski apgarotais poļu altists Kšištofs Hožeļskis un aizkustinoši nopietnais franču vijolnieks Aksels Šahers, gan viņa tautietis – viegli dzirkstoša humora un atbildības apveltītais čellists Antuāns Lederlēns.

Diriģents Normunds Šnē: “Belcea kvarteta maģiskās pievilcības atslēga ir neierobežots iztēles lauks un mūziķu rīcībā esošā skaņu krāsu palete. Neticami atšķirīgu personību spēja saplūst mūzikā ir apbrīnojama.”

Mūziķi ir ierakstījuši Bartoka, Bēthovena, Brāmsa un Britena stīgu kvartetus. Kvartets regulāri pasūta un publikai atskaņo mūsdienu komponistu jaundarbus. Tāpat arī mūziķi atbalsta jaunos stīgu kvartetus, organizējot seminārus, kuros tālāk tiek nodota viņu pieredze.

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Festivāls notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī koncertu norises vietās. Belcea Quartet koncerta sākums pl. 18.00, savukārt pārējo Rudens kamermūzikas festivāla koncertu sākums pl. 19.00.

Rudens kamermūzikas festivāls notiks no 3. līdz 9. oktobrim. Festivālā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta, Jozefa Haidna, Jāņa Ivanova, Imanta Zemzara mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar vijolspēles virtuoziem – Vinetu Sareiku un Florianu Dondereru, spožo pianistu Reini Zariņu, Latvijas Radio kori, kamerorķestri Sinfonietta Rīga un citiem māksliniekiem. Rudens kamermūzikas festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

Foto: Publicitātes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *