MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspils koncertzāles nosaukums, visticamāk, būs “Latvija”

Šomēnes varētu būt skaidri zināms topošās Ventspils koncertzāles nosaukums. Pēc ekspertu redzējuma, priekšroka būtu dodama nosaukumam “Latvija”, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar Lemberga sacīto, līdz šim notikušas vairākas aptaujas un iesniegti priekšlikumi koncertzāles nosaukumam, kā arī vienlaicīgi eksperti iesnieguši analīzi pasaules praksi koncertzāļu nosaukumiem. Patlaban par piemērotāko nosaukumu tiekot uzskatīts vārds “Latvija”.

“Ir svarīgi, lai nosaukums būtu ne tikai latviski saprotams, būtu skanīgs arī svešvalodās. Tad radās doma, ka Latvijā ir trīs koncertzāles, kurai ir katrs savs nosaukums, bet Ventspils koncertzāle ir vienīgā, kas top uz Latvijas simtgadi un kurā būs akustiskās ērģeles un pasaulē lielākās pianīna klavieres,” atzīmēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, šo iemeslu dēļ Ventspils koncertzālei nosaukums “Latvija” būtu atbilstošs. “Tā kā Latvijai nav savas koncertzāles, tad būtu tikai loģiski, ja uz Latvijas simtgadi tai būtu koncertzāle ar nosaukumu “Latvija”,” uzskata politiķis.

Kā vēstīts, straujiem soļiem top jaunā Ventspils Mūzikas vidusskola. Jaunā ēka kļūs par mājvietu 500 audzēkņiem un 100 pedagogiem, kas skolas durvis vērs jau 2019./ 2020. mācību gadā. Tāpat ēkā atradīsies koncertzāle ar 600 sēdvietām, Baltijā unikālas stabuļu ērģeles un kamerzāle ar atveramu ārsienu uz brīvdabas amfiteātri, metodiskais centrs reģiona mūzikas skolu pedagogiem un audzēkņiem, publiska mūzikas bibliotēka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *