MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspils cer saņemt VARAM atbildes par novadu reformu

Ventspils pilsētas domes pārstāvji Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) ir sagatavojuši vēstuli ar virkni jautājumiem par iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, uz kuriem vēlas saņemt atbildes, jo pašlaik, pēc Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā, VARAM ziņojumā ir sarakstītas utopiskas lietas.

Lembergs žurnālistiem atgādināja, ka Ventspils pašvaldība un novads nepiekrīt VARAM apgalvojumiem, ka robežu grozīšana mainīs sieviešu vēlmi vairāk dzemdēt bērnus, un tāpēc palielināsies iedzīvotāju skaits. “Mēs tam nepiekrītam un lūdzam pierādīt, ka tas tā būs,” uzsvēra politiķis.

Tāpat nevar piekrist VARAM argumentācijai, ka, apvienojot Ventspils pilsētu un novadu, samazināsies mirstība un emigrācija. “Mēs tam nepiekrītam, ka robežu grozīšana to ietekmēs. Tāpat, ka tautsaimniecība attīstīsies straujāk, ja mainīsies robežas. Mēs lūdzam to pierādīt. Pagaidām nekādu pierādījumu tam nav,” atzina Lembergs.

Pēc viņa sacītā, nav pierādījumu arī tam, ka, grozot robežas, uzlabosies pakalpojumu kvalitāte un tiks pārvarētas pretrunas starp Ventspils pilsētu un novadu. “Mēs vispirms lūdzām nosaukt kādas ir šīs pretrunas. Pagaidām nekādas pretrunas nav minētas, kuras mēs nebūtu atrisinājuši, līdz ar to arī nav nekādu pierādījumu tam, ka robežu grozīšana kaut ko mainīs,” secināja Lembergs.

Ventspils mērs norādīja, ka tāpat lūgs pierādīt to, kā novadu reformas rezultātā būs vairāk labi apmaksātas darbavietas. “Vārdu sakot, tur ir sarakstītas utopiskas lietas. Protams, ir acīmredzami, ka būs mazāk deputātu, bet tas ieguvums tur ir cik melns aiz naga,” izteicās Lembergs.

Tāpat Ventspils pilsētas pašvaldības pārstāvji vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem par Eiropas Savienības (ES) Ministru padomes rekomendācijām. “Mēs vēlamies saņemt atbildes uz jautājumiem, kā jārīkojas valdībām, ja tā veic pašvaldību robežu grozīšanu. Šīs rekomendācijas Latvija nepilda. Mēs lūdzam paskaidrot katru punktu, kāpēc Latvija, būdama ES dalībvalsts, neievēro Eiropas Savienības Ministru padomes rekomendācijas konkrētos jautājumos. Tur ir daudz punktu,” skaidroja Lembergs, turpinot, ka rekomendācijās uzsvērts, ka valdībai ar pašvaldībām jāvienojas par reformas mērķiem, kā arī jānoskaidro iedzīvotāju apmierinātība. Tas līdz šim nav izdarīts.

“Mēs ceram, ka no ministrijas saņemsim atbildes. Ja ministrs nav iespītējies un viņam nav nekādi politiski mērķi, tad viņam vajadzēja saklausīt ļoti vienādas pašvaldību kritiskās piezīmes. Ir pašvaldības, kuras pašas ļoti vēlas apvienoties. Tad ko tur daudz diskutēt, ja viņas vēlas apvienoties un to atbalsta iedzīvotāji. […] Tad uz priekšu, nav nekādu šķēršļu, bet ja saliks kopā desmit nabagus, vai veidosies viens bagāts?” retoriski vaicāja Lembergs.

Kā zināms, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs ir noslēdzis konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par sabiedriskai apspriešanai izvirzīto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.

Jau šonedēļ sāksies VARAM un ministra tikšanās ar iedzīvotājiem. Pirmā šāda tikšanās notiks 7. augustā Apē. Apspriedes ar iedzīvotājiem ilgs līdz nākamā gada maijam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *