MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Saldus Kalnsētas parka estrādē tiks rādīts Liepājas teātra mūzikls “Pūt, vējiņi!”

Sestdien, 11. jūnijā, Saldus Kalnsētas parka estrādē plkst. 21:00 gaidāms neaizmirstams notikums, kad kā brīvdabas izrāde tiks rādīts Liepājas teātra mūzikls „Pūt, vējiņi!”. Līdz šim teātris iestudējumu brīvdabā radījuši arī Cēsu Mākslas festivālā un Liepājas Karostas manēžā.

Izrādi, kura nu jau iekļauta Liepājas teātra Zelta fondā, Liepājas teātrī 2011. gadā iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers, savukārt Raiņa lugai jaunu skanējumu piešķīra Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs un Evita Mamaja. Šo piecu gadu laikā to iemīļojuši visas Latvijas skatītāji – izrāde nospēlēta jau gandrīz 70 reižu un to noskatījušies vairāk nekā 40 000 cilvēku. Iestudējums ticis atzīts arī par 2011./2012 gada labāko Gada muzikālo izrādi un saņēmis raidījuma „100g kultūras” balvu „Kilograms kultūras 2011” nominācijā „Teātris”.

„Liepājas teātra mūzikls Pūt, vējiņi! ar Kārļa Lāča mūziku Dž. Dž. Džilindžera režijā raisa pacilātību un iedvesmo. Erudīcija, dziļums, smalkums, kultūra, talants, zvērīgs un pašaizliedzīgs darbs: tas ir pirmais, bet nebūt ne vienīgais, kas šajā izrādē uzrunā. Kvalitātes, kas Latvijas teātrī un jo īpaši mūziklos nav bieži sastopamas,” par iestudējumu teikusi teātra zinātniece Silvija Radzobe.

Raiņa darbs „Pūt, vējiņi!” ir ne tikai viena no autora daiļrades, bet arī latviešu literatūras virsotnēm, kā arī viena no visvairāk iestudētajām Raiņa lugām.

Daugavietis Uldis ierodas saimnieces mājās, lai lūgtu sen nolūkotās saimniekmeitas Zanes roku, taču maltuvē nejauši sastaptā bārenīte Baiba izmaina Ulda likteni…

Baibas un Ulda skaisto, lai arī traģisko mīlas stāstu izdzīvos Edgars Pujāts un Aija Andrejeva. Pārējās lomās redzēsiet aktierus – Everitu Pjatu, Kasparu Kārkliņu, Egonu Dombrovski, Madaru Melni, Inesi Kučinsku, Andu Albuži, Sigitu Jevgļevsku u.c.

Biļetes jau iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. To cena no 4 līdz 10 eiro.

Foto: Publicitātes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *