MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nedēļas nogalē festivāls miesai un garam – “Latvju pirts un veselības pasākums 2017”

Jau šajā nedēļas nogalē, no 28. līdz 30.jūlijam, Nākotnē norisināsies Pirts un Veselības festivāls. Pasākumā trīs dienu garumā iepazīt tuvāk pirts mākslu, satikt SPA meistarus un veselīga dzīvesveida zinātājus, apgūt jaunas zināšanas meistarklasēs, baudīt muzikālus priekšnesumus un iegādāties vietējo ražotāju izstrādājumus tirdziņā.

Šis festivāls jau tiek uzskatīts par tradīciju un tajā dalību ņem ne tikai vietējie pirtnieki, bet arī eksperti no citām valstīm, daloties savās zināšanās un izglītojot apmeklētājus par dažādām pirts procedūrām, sniedzot uz vietas iespēju izbaudīt konkrētas masāžas, rituālus, veselību atjaunojošas nodarbes, kas ļauj uzturēt mundru garu vai sniedz relaksāciju. Tāpat pasākuma dienā apmeklētāji varēs saņemt vērtīgas konsultācijas, klausīties bezmaksas lekcijas, skatīties demonstrējumus un meistarklases, kā arī rast atbildes uz jautājumiem.

“Pirtnieku festivālā lielākais akcents likts tieši uz Latvju pirts tradīcijām, kuras papildināt un savas tradīcijas atrādīt aicināti arī kaimiņvalstu pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Katru gadu pasākumā vēlamies atklāt pirts vērtības visu četru stihiju (uguns, zeme, gaiss un ūdens) dažādībā, lai katru var “izgaršot” atsevišķi – gan caur karsēšanos, gan relaksēšanos masāžās, gan atvēsināšanos, izmantojot dabas vērtības – koku, akmeni, zālītes u.c.,” informē biedrības “Latvju pirts un SPA asociācijas” pārstāvis Igors Stepanovs.

Tirdziņā pasākuma apmeklētāji tiks aicināti iegādāties kā pirts procesam noderīgas lietas, tā arī dažādus mājražotāju produktus, piemēram, medu, zāļu tējas, stādus, kvalitatīvus amatniecības izstrādājumus un vēl citas noderīgas lietas.

Apmeklētājiem šis festivāls ir bez maksas, taču jārēķinās, ka, izvēloties izbaudīt masāžas rituālu vai pirts procedūru pie konkrētā meistara, dalības nauda individuāli par pakalpojumu būs jāmaksā.

Katra diena tiek veltīta kādām īpašām sajūtām. Pirmā, 28. jūlijā, tiks veltīta elpošanai un dziedāšanai – kā elpot pareizi, kā atvērt balsi, kā skaņa un vibrācija palīdz “lidot”, nākamās dienas virziens ir “Ēd un jūti!”, kurā tiks likts uzsvars uz pareizu uzturu, kā prast just un domāt, bet noslēdzošā diena – “Kusties un dzīvo brīvs!”, kurā skaidros, kas ir Trigera punkti, vesels mugurkauls, kas ir sirdspuksti un kas ir brīvs ķermenis.

Foto: Reinis Pauliņš/ https://www.flickr.com/photos/reinonkulis/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *