MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nākamgad Liepājā tiks organizēts jauns festivāls “OPEN Liepāja”

111938366

Lai gan Liepāja līdz šim ir iekarojusi daudzu cilvēku simpātijas ar grandioziem vasaras festivāliem, to klāstam pievienosies vēl kāds – biedrības “World Culture Society” pārstāvis Edijs Klaišis informē, ka 12. – 14. jūlijā Liepāju pieskandinās festivāls “OPEN Liepāja”, kas  atšķirsies no citiem ar savu konceptu un to, ka šajā nekomerciālajā festivālā apmeklētājiem netiks iekasēta ieejas maksa.

“Mēs nezinām, ar ko tas beigsies, bet esam atvērti, acīm un sirdīm plati vaļā, piedzīvot festivālu “OPEN Liepāja”!” stāsta Edijs Klaišis.

Festivāla organizēšanas komandā iesaistījušies vairāki atpazīstami liepājnieki – mūziķis Andris Ērglis, skeitborda federācijas valdes loceklis Ainars Jermačenko, Melngaiļskolas bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns, ekstrēmā sporta biedrības “Rave Team” treneris Robets Klēpis un ielu vingrotājs Gvido Šalms.

“Mēs to darām, jo esam ķerti un gribam atdzīvināt pilsētu. Mēs radām ko jaunu, dodot iespēju liepājniekiem baudīt kaut ko vairāk, ar citu skatījumu un bez maksas,” plānos dalījās E. Klaišis.

Stadionā “Olimpija” tiks uzstādīta lielā skatuve, kur atnākušos priecēs dažādu zināmu latviešu un ārzemju mūziķu priekšnesumi. Šobrīd savu dalību festivālā jau apstiprinājuši tādi mākslinieki, kā Dināra Rudāne, Lauris Reiniks, “Otra puse” un Antra Stafecka, “Dzelzs vilks”, “Laime pilnīga”, “Russian Style Folkestra”, “Niutone”, “Celebrity Band”. Bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns atklāj, ka gaidāms arī koncerts, kurā uzstāsies vairāki bigbendi kopā, kas ieradīsies no citām pilsētām un valstīm.

“Mēs vēlamies nodrošināt labu mūziku ar labiem izpildītājiem un saturu, parādot, kādai jābūt kvalitatīvai mūzikai,” stāsta A. Ērglis.

Aktivitātēm tiks izmantotas teritorijas, kas iepriekš nav bijušas kā vieta, kur tikties festivāla apmeklētājiem. Piemēram, Raiņa parkā, kur parasti festivālu laikā apmeklētāji nepulcējas, šoreiz būs sava skatuve un aktivitātes pat mazākajiem.

Kā jaunums, tiks piedāvāts arī grilēšanas meistarklases un sacensības. Plānots arī plašs dažādu aktīvo sporta veidu piedāvājums. Kristapa Porziņģa dāvinātajā basketbola laukumā aktīvi norisināsies basketbola mači. No citām pilsētām aizgūta arī ideja par “krastu maču”, kurā sacenstos 12 komandas no abiem Tirdzniecības kanāla krastiem, to rajoniem.

Tāpat plānotas dažādas skeitbordistu un ielu vingrotāju piedāvātās aktivitātes, sacensības un mači, piesaistot pat Latvijas un pasaules čempionus.  BMX biedrības pārstāvis Roberts Klēpis atklāja, ka ekstrēmā sporta biedrības sportisti ne vien izklaidēs interesentus Jūrmalas parka skeitborda laukumā, bet arī piedāvās īpašu šovu.

Organizatori uzsver, ka lai ģimene aizbrauktu atpūsties, baudīt kvalitatīvas izklaides iespējas, nākas tērēt lielas naudas summas, tādēļ festivāls tiek organizēts tā, lai ikviena ģimene varētu kopā atpūsties, rodot sev interesējošu piedāvājumu.

Arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Kronbergs festivāla ideju slavēja. “Šī ideja ir perfekta un komanda vēl labāka. Es redzu tikai lielu ieguvumu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *