MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 7    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Maija nogalē notiks Siguldas novada svētki

Kā ierasts, maija nogalē – no 26. līdz 28.maijam – ar plašu programmu tiks svinēti Siguldas novada svētki „Siguldai 810. Mūsu uzvaras”. Siguldas senais nosaukums Siegewald tulkojumā nozīmē Uzvaras mežs. Pilsētas astoņsimtdesmitgadē gribam īpaši izcelt beidzamo desmit gadu uzvaras, ar kurām lepojamies paši un kuras ļauj Siguldas vārdam izskanēt Latvijā un pasaulē!

Piektdien, 26.maijā

Plkst.18.00 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu sešu gadu jubilejas nakts, kuras ietvaros tiks atklāta Siguldas lietotne viedtālruņos. Iedzīvotājiem būs pieejamas konsultācijas par aplikācijas lietošanu un īpaši ID karšu piedāvājumi Siguldas novada svētku laikā. Pasākuma ietvaros tiks paziņoti novadnieku 10 mīlētākie uzņēmumi 2017.gadā.

No plkst.18.00 norisināsies novadnieku iecienītās orientēšanās spēles Siguldas uzņēmumos, kā arī plaša muzikālā programma ar grupas „Musiqq”, jauniešu rokgrupas „Lenne” no Siguldas sadraudzības pilsētas Štūres u.c. dalību.

Plkst.18.00 Siguldas Romas katoļu baznīcā notiks ekumēnisks dievkalpojums.

Sestdien, 27.maijā

No plkst.10.00 iedzīvotājus modinās Siguldas novada pūtēju orķestri, bet no plkst.12.00 līdz 16.00 dzelzceļa stacijas laukumā notiks dažādi koncerti un radošās darbnīcas bērniem, ar kurām pārsteigs Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi un Siguldas viesi – saksofonu kvartets no sadraudzības pilsētas Keilas Igaunijā. Pasākuma laikā stacijas laukumā darbosies arī „Bērnu restorāns”, kurā novada labākie restorānu šefpavāri piedāvās īpaši bērniem gatavotus ēdienus.

Plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” Teātra studijas audzēkņu iestudējuma „Īkstīte” pirmizrāde – Ē.Vilsons pēc H.K. Andersena pasakas motīviem. Režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece.

Plkst.17.30 Siguldas novada viesu – Gruzijas deju kolektīva „Changi” un Lietuvas folkloras kopas „Raskila”, kā arī folkloras kopas „Senleja”, jauniešu deju kolektīva „Ķimenīte”, un bērnu folkloras kopu „Senlejiņa” un „Tiptaiņi” koncerts Pils ielā, iepretim Maija parkam.

No plkst.18.30 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies pulcēšanās svētku gājienam. Plkst.19.00 svētku gājiens virzīsies pa Pils un Leona Paegles ielu līdz Svētku laukumam.

Siguldas novada Kultūras pārvalde aicina novada iestādes un uzņēmumus pieteikties Siguldas novada svētku gājienam. Dalību gājienā aicinām pieteikt līdz 22. maijam, rakstot uz e-pastu dace.plesa@sigulda.lv. Pieteikumos lūdzam norādīt uzņēmuma, iestādes vai biedrības nosaukumu, kontaktpersonu, provizorisko gājiena dalībnieku skaitu un, ja plānots izmantot, informāciju par tehniskajiem līdzekļiem (piemēram, automašīnām).

Plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē sāksies Siguldas 810.jubilejas koncerts – spēle „Es mīlu tevi, Sigulda!” kopā ar Artūru Skrastiņu un Siguldas zvaigžņoto komandu kapteiņiem Janu Duļevsku un Valteru Krauzi.

Pēc koncerta plkst.23.00 svētku balle pilsdrupu estrādē kopā ar grupām „Dziļi violets”, „MC Orķestris” un dīdžeju. No plkst.22.00 ieejas maksa pasākumā – 3 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – bez maksas.

Svētdien, 28.maijā

Plkst.12.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Brēmenes Mūzikas akadēmijas kora koncerts.

Plkst.14.00 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies Dziesmu un deju diena – koncerts „Tautas dziesma”, kurā apmeklētājus ar dziesmām un dejām priecēs Siguldas novada amatiermākslas kolektīvi un sadraudzības pilsētu viesi – deju kolektīvs „Changi” no Čiatūras Gruzijā un folkloras kopa „Raskila” no Birštonas Lietuvā. Ap plkst.15.00 koncertam pievienosies „Latvijas Ekspresis simtgadei” dalībnieki – kori „Balsis”, „Rīga” un „Monēta”, kā arī tautas deju ansambļi „Auda”, „Ačkups” un „Dardedze”.

Plkst.20.00 Bobsleja un kamaniņu trases „Sigulda” tehniskajā zonā Siguldas novada svētkus noslēgs jauniešu deju kolektīva „Vizbulīte” koncertprogramma „Stāsti”.

Novada svētku laikā būs skatāmas vairākas izstādes: Siguldas pagasta Kultūras namā būs aplūkojama Siguldas novada mākslinieku darbu izstāde (atklāšana 24.maijā plkst.18.00), pašvaldības Pakalpojumu centra ēkā Raiņa ielā 3 – Siguldas novada lietišķās mākslas izstāde (apskatāma no 26.maija), bet Siguldas Romas katoļu baznīcā – Birštonas Sakrālā muzeja veidotā izstāde par arhibīskapu Teofilu Matuļoni (1873–1962) (atklāšana 26.maijā plkst.18.00).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *