MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Ventspilī autoosta ir vajadzīga

Satiksmes ministrijā ir izstrādāts jauns Ministru kabineta noteikumu projekts, kas pieļauj iespēju, ka Latvijā tiks slēgtas vairākas autoostas, tostarp Ventspilī. Pēc Ventspils mēra Aivara Lemberga domām, nevar salīdzināt visas Latvijas autoostas un vadīties no apkalpoto reisu skaita.

“Satiksmes ministrijas Autotransporta direkcija bija sagatavojuši Ministru kabineta noteikumu projektu. Es ar to iepazinos un griezos pie satiksmes ministra Ulda Auguļa, norādot, ka tāda vidējā aritmētiskā pieeja visai Latvijai ir nepareiza un nevar salīdzināt Ventspils autoostu, piemēram, ar Jelgavas autoostu,” norādīja Lembergs.

“Mēs neesam tranzītpilsēta pasažieru pārvadājumos, bet vienlaicīgi autoosta ir vajadzīga,” uzskata Lembergs, skaidrojot, ka Ventspils atrodas jūras krastā, tāpēc braukšana notiek tikai vienā virzienā, kā rezultātā reisu skaits ir mazāks nekā autoostās, kurās iespējams tranzīts un darbojas caurbraucošie reisi. “Nevar būt komforta līmenis 2018. gadā zemāks nekā 1970. gadā,” piebilda Ventspils mērs.

Viņš gan norādīja, ka šobrīd šādi noteikumi netiks pieņemti un par autoostu likteni būs jālemj nākamajai valdībai.

Kā zināms, Satiksmes ministrijas projekts paredz, ka autoostas tiks sadalītas pa kategorijām. Lai iegūtu kaut zemāko kategoriju, tai jāspēj gadā apkalpot vismaz 151 000 starppilsētu un rajonu maršrutu.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *