MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Novadu reformas sabiedriskā apspriešana – tikai ķeksīša pēc

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) pārstāvju administratīvi teritoriālās reformas jautājumu apspriešanas ar pašvaldībām bija ļoti virspusējas, tajās arī nekas netika protokolēts, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lai arī ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš VARAM noslēgusi konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par sabiedriskai apspriešanai izvirzīto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, lielākā daļa pašvaldību joprojām nejūtas uzklausītas – tiek kritizēta gan piedāvātā reforma, gan veids, kādā atbildīgā ministrija komunicējusi ar pašreizējām vietvarām.

Arī Ventspils mērs Aivars Lembergs neslēpj sašutumu par veidu, kā notikusi sabiedriskā apspriešana. “Atbrauc uz Ventspili ministrs, lai runātu par robežu grozīšanu. Mēs uzstājamies un sakām, ka tas nav pareizi, tas nav pareizi… mēs izsakām savu negatīvo viedokli un pamatojam to. Tikšanās bija? Bija. Bet kur ir protokols? Kur ir fiksēts vienas puses viedoklis? Otras puses viedoklis? Protokola nav,” norādīja Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, ministrija ne tikai nefiksēja pašvaldību izteikto viedokli, bet arī nesniedza atbildes uz iebildumiem. “Mēs uzrakstījām arī rakstiski, aizsūtījām uz ministriju un prasījām dot pamatojumu. Piemēram, tur rakstīts, ka, ja Ventspils pilsētu neapvienos ar novadu, tad turpinās samazināties iedzīvotāju skaits. Mēs uzrakstījām, lūdzot pamatot, kā dzimstība pieaugs, kā sievietes dzemdēs vairāk un cilvēki dzīvos ilgāk [..]. Varbūt aizliegs ne tikai abortus, bet arī vēl prezervatīvus lietot. Varbūt abus. Mēs gribētu zināt valdības soļus, bet atbildi neesam saņēmuši,” komentēja Lembergs.

Ventspils mērs uzsvēra, ka tas uzskatāms par juridiskas dabas pārkāpumu, ne tikai politisku, kas liecinot vien par to, ka sabiedriskā apspriešana bijusi vien “ķeksīša pēc”.

Kā zināms, pēc iedzīvotāju un pašvaldību deputātu priekšlikumu un viedokļu uzklausīšanas VARAM noslēgusi darbu pie attīstības plānošanas dokumenta – konceptuālā ziņojuma par administratīvi teritoriālo iedalījumu – izstrādes.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *