MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens organizēts ļoti neprofesionāli

Ventspils mērs Aivars Lembergs otrdien, 26. jūnijā, preses konferencē asi kritizēja Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiena organizēšanu. Pēc Lemberga domām, gājiens tiek organizēts ļoti neprofesionāli.

Lembergs uzsvēra, ka gājiena organizēšana ir ļoti smalka lieta un tā prasa zināmu pieredzi, tomēr, kā novērots pēdējos gados, Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens pašlaik tie organizēts ļoti slikti.

“Gājiens tiek organizēts ļoti neprofesionāli, pavirši un bezatbildīgi. Kur ir problēma? Ja gājienā iet trīs tūkstoši cilvēku, un katrā rindā iet pa trīs cilvēkiem, tad jums ir pusotra kilometru gara kolonna. Taču, ja iet pa sešiem, tad tā ir pusi mazāka, ja pa deviņi – vēl mazāka,” skaidroja Lembergs.

Viņš norādīja, ka gājienā pēdējos gados nav ievērots arī ritms un kolonnas izkārtojums. “Tie bija iepriekšējie Dziesmu un deju svētki, kad mēs jau bijām izgājuši un atradāmies uz Brīvības ielas stūra, kad nākamie vēl nebija redzami puskilometra attālumā. Puskilometru pārrāvums (…) Ja tā organizē gājienu, tad tas aizņems nevis trīs, bet deviņas stundas,” norādīja Lembergs.

Ventspils mērs uzsvēra, ka, lai gājiens būtu organizēts, atbildīgajām personām jāatrod katrā posmā, ne tikai gājiena sākumā. “Tas, protams, prasa papildus cilvēku resursus. Arī izmēģinājuma pirms gājiena nav, taču tas vēl būtu pieļaujams, jo Dziesmu un deju svētku dalībnieki ir ļoti disciplinēti,” uzskata politiķis.

Viņš norādīja, ka, pareizi organizējot gājienu, tas aizņemtu daudz mazāk laika un būtu raitāks. “Dziesmu svētku gājiens sākas 14:00, kurzemnieki ir otrie aiz vidzemniekiem, bet mēs sāksim iet tikai 17:00. Kas vēl aiz mums ir? Latgale, Zemgale un Rīga. Cikos tad viņi beigs gājienu? Šķiet, ka organizatori šo lietu nesaprot,” izteicās Lembergs.

Foto: Saeimas kanceleja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *