MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Koncertzālē “Cēsis” skatāma Daigas Krūzes izstāde “Nekas nav jāsaprot…”

Iesākot jauno sezonu, Koncertzālē “Cēsis” atklāta arī rudens pirmā vizuālās mākslas izstāde. Līdz 8. decembrim būs skatāmi darbi no Daigas Krūzes personālizstādes “Nekas nav jāsaprot…”.

Gleznotājas Daigas Krūzes darbus var salīdzināt ar mūziku, jo tajos rodams tas neaprakstāmais vieglums un daudzskanība, kas atbrīvo mūsu racionālu prātu, ļaujot skatam brīvi klaiņot starp otas drošajiem, jūtīgi vibrējošu krāsu triepieniem uz audekla. Starp talantīgajiem 21. gs. latviešu gleznotājiem mūsu mākslas leģenda Džemma Skulme īpaši novērtē tieši Daigas Krūzes neparasto rokrakstu, uzsverot viņas glezniecības nepastarpināto atbrīvotību un jūtīgumu.

“Es ieklāju vienu laukumu, otru, uzirdinu virsmu ar ogli, tad eju tālāk. Kad gleznoju, tad rodas notikums no notikuma. Sajūta ir tāda it kā es būtu dārzā, kur vienā brīdī eju ar basām kājām pa zāli, klausos meža strazdu, tad nedaudz aizeju paravēt, tad palasīt tējas, skatos kā kaķi draiskojas, un, kur ir stirna. Puķu krāsu akcenti un svaigais gaiss reibina. Un tu nesaproti neko, jo ir labi un, liekas, ka nav nekas jāsaprot,” savu radošo pieeju un impulsus raksturo Daiga.

Daiga Krūze ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot bakalaura (2002) un maģistra grādu (2004) mākslās. Pirmās pakāpes akadēmiskā izglītība saistās ar restaurācijas specialitāti. Šajā nozarē Daiga Krūze darbojas vēl joprojām, un aktuālais viņas veikums atrodams Rīgas Domā un Rīgas pilī, kā arī Cēsu pils kompleksā. Savukārt glezniecības nozarē iegūtā izglītība, palīdz atraisīties radošajam talantam, iekļaujoties profesionālās mākslas apritē. Daigas Krūzes darbi tiek regulāri izstādīti personālizstādēs un iekļauti grupu izstādēs kā Latvijā, tā ārvalstīs, viņa vairākkārt ir bijusi nominēta prestižām balvām un virkni apbalvojumu ir arī saņēmusi. Daigas Krūzes gleznas atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un privātpersonu kolekcijās.

Izstādes “Nekas nav jāsaprot” kuratore Koncertzālē “Cēsis” ir mākslas zinātniece Inese Baranovska.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *