MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūrmalas Festivālā skanēs koncerts “Dzimuši Latvijā”!

“Jūrmalas festivāls” Dzintaru koncertzālē uzņem apgriezienus un šodien klausītājus klātienē un ar interneta tiešraides starpniecību aicinās baudīt koncertu “Dzimuši Latvijā”! Tajā tiksimies ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem – gan strauji plaukstošiem jauniem talantiem, gan latviešu mūziķus ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums.

Krāšņajā solistu parādē uzstāsies vijolniece Kristīne Balanas, kuras spožā un temperamentīgā vijoļspēle pēdējos gados skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijās, Bārbikena centrā Londonā, kā arī jaunās paaudzes izcilais un daudzpusīgais saksofonists Aigars Raumanis, kurš šogad ieguva Lielo mūzikas balvu kategorijā ”Gada jaunais mākslinieks”. Klausītājiem būs iespēja iepazīt spilgtu sitaminstrumentu spēles talantu, vēl tikai Ķekavas mūzikas skolas audzēkni Mārtiņu Starostnieku – pagājušajā gadā viņš kļuva par konkursa ”Inese Galantes talanti” laureātu, apburot daudzus ar savu uzstāšanos. Mūziķu plejādes vidū muzicēs arī pianisti – harismātiskais stilu meistars Andrejs Osokins, klavierspēles pētnieks Sergejs Osokins un Reinis Zariņš, kuru neapšaubāmi var dēvēt par dārgakmeni latviešu atskaņotājmākslā, kā arī džeza pianists un komponists Edgaru Cīrulis, oriģinālas muzikālās valodas īpašnieks. Latviešu slavenākā opertenora Aleksandra Antoņenko balsi dzirdēt Latvijā allaž ir svētki – šoreiz viņš priecēs ar Riharda Štrausa mūziku, kurš cilvēka balsij 20. gadsimtā veltījis brīnumskaistas lappuses. Strauji plaukstošā un spēcīgā soprāna īpašniece Laura Teivāne kļuvusi par vienu no vadošajām Latvijas Nacionālās operas solistēm, bet šarmantā dziedātāja Beāte Zviedre niansēti spēj dziedāt gan mūziklu, džezu un seno mūziku. Koncertā muzicēs kamerorķestris ”Sinfonietta Rīga” un arī vijolnieks Raimonds Ozols, kurš brīvi uzstājas klasiskās un populārās mūzikas žanros, spēlējot gan akustisko, gan elektrisko vijoli. Pie diriģenta pults – Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

Daudzveidīgajā un emocionāli košajā programmā līdzās neakadēmiskām epizodēm skanēs izlase ar Volfganga Amadeja Mocarta, Pētera Čaikovska, Fēliksa Mendelszona, Morisa Ravela, Frederika Šopēna, Antonīna Dvoržāka instrumentāliem un vokālajiem skaņdarbiem, kuros uzplaukst gan dzirkstošs saules prieks, gan melodiju daile, gan cildinošs mūzikas gars.

Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un nodrošinot visus nepieciešamos drošības pasākumus, no 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisinās sestais “Jūrmalas festivāls”.

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā klausītājiem skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē. Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no īpaši iekārtotas koncertstudijas, kurā viesosies dažādi mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Biļetes uz interneta tiešraidēm būs iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv un tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma.

“Jūrmalas festivāls” šogad notiek, pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam un ievērojot spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, starp klausītājiem nodrošinot 2 metru distanci un visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Biļetes uz “Jūrmalas festivāla” koncertiem un tiešraidēm pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *