MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūrmalā sākas Spodrības mēnesis

Jūrmalā šodien sākas Spodrības mēnesis, kura laikā ikviens pilsētas iedzīvotājs un nekustamā īpašuma īpašnieks tiek aicināts sakopt savu apkārtni. Spodrības mēnesis pilsētā norisināsies no 7. aprīļa līdz 9. maijam.

Jūrmalas pilsētas dome Spodrības mēneša laikā iedzīvotājiem nodrošina lielgabarīta sadzīves atkritumu izvešanu bez maksas. Pašvaldība aicina iedzīvotājus sakārtot savus īpašumus un apsaimniekojamās platības, kā arī tiem piegulošās teritorijas, savācot sadzīves atkritumus, sagrābjot vecās lapas, kā arī gādājot par krūmu un sauso zaru izzāģēšanu un aizvešanu. Spodrības mēneša laikā sava īpašuma teritorijā atļauts dedzināt arī krūmu un koku zarus.

Pēc iepriekš saskaņota grafika Spodrības mēneša laikā jūrmalnieki varēs nodot izvešanai nokalpojušas mēbeles, sadzīves tehniku un citas nevajadzīgas lietas. Lielgabarīta atkritumu izvešanu var pieteikt pilsētas domes Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļai no 7. līdz 17. aprīlim, piezvanot pa tālruni 67093877, 67093855, 67093985, 67093814 vai nosūtot pieteikumu uz nodaļas darbinieku e-pastu. Par cita veida atkritumu – būvgružu, sadzīves atkritumu un pērno lapu – izvešanu no savas teritorijas īpašniekiem gan jārūpējas pašiem!

Jūrmalas dome aicinājusi visus iedzīvotājus aicinājusi piedalīties arī Lielajā talkā, kas šogad notiks 26. aprīlī. Pagājušajā gadā ap 2500 jūrmalnieku Lielās talkas laikā piedalījās savas pilsētas sakopšanā, kā arī apzaļumošanas un labiekārtošanas darbos.

Pašvaldības darbinieki Lielās talkas dienā plāno labiekārtot zaļās zonas Mellužu parkā, kur tiks stādītas puķes. Jūrmalā ir tradīcija atjaunot zaļo rotu – pilsētas mežus, un šogad meža masīvā (izcirtumos) pie Slokas ielas plānots iestādīt ap 1000 priežu stādu, kas tiks iepirkti par pašvaldības līdzekļiem.

Jūrmalas teritorijā jau tagad tiek veikti pilsētas sakopšanas darbi. Eiropas Sociālā fonda projektā „Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” iesaistītie bezdarbnieki vāc atkritumus, kritušos zarus un kokus pilsētas mežos, zaļajā zonā, kāpu joslā un Lielupes tauvas joslā.

Aprīļa vidū pašvaldība sāks intensīvus pludmales tīrīšanas un sakopšanas darbus pēc ziemas sezonas. Visā pludmales garumā no Lielupes ietekas Rīgas jūras līcī līdz Jaunķemeriem tiks savākti jūras izmeši, izskalotie zari, koki un sadzīves atkritumi. Izejas uz pludmali tiks attīrītas no ziemā sanestajām smiltīm, uzstādītas un salabotas koka laipas. Iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, visā pludmales garumā papildus tiks izvietoti vēl 200 soliņi un aptuveni 200 sadzīves atkritumu konteineri.

Pilsētas viesu ērtībām visā pludmalē tiks izvietotas informatīvas norādes par peldvietām, tuvākajām dzelzceļa stacijām, labierīcībām, aktīvās un mierīgās atpūtas zonām. Jūrmala ir draudzīga pilsēta ģimenēm, 15 vietās pludmalē ir uzstādītas rotaļu ierīces bērniem.

Aktīvi strādājot un aicinot piedalīties Spodrības mēnesī arī pilsētas iedzīvotājus, pašvaldība līdz kūrorta vasaras sezonas sākumam plāno sakopt un labiekārtot pilsētas vidi, lai Jūrmalā būtu patīkami dzīvot un atpūsties gan pašiem pilsētas iedzīvotājiem, gan uzturēties viesiem.

Jūrmalas pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *