MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jau otro gadu Sabilē tiks rīkota Āboldiena

aboli

Lai ienestu rosību un krāsainību pilsētā un cilvēkos arī rudenī, nu jau otro gadu Sabilē tiks rīkota Āboldiena: par godu rudenim un krāsainajai rudens veltei – āboliem. Šogad šie svētki tiks atzīmēti 14. Oktobrī, “Sabiles sidra” pagalmā un “Sabiles sidra” radošajā noliktavā.

Sestdien svētki sāksies plkst. 14.00 ar rudens ražas izrādīšanos – āboli tiks apgrozīti rudens saulītē, tie tiks svērti un sadalīti pa kastēm.

No plkst. 14.00 līdz 17.00 ikviens varēs ļauties hennas zīmējumu burvībai, protams, par svētku galvenā varoņa – ābola tēmu.

No plkst. 14.00 līdz 16.30 būs atvērtas radošās darbnīcas “Ābolampeļi”, kurās varēs ripināt ābolus, veidot ābolus aplikācijās, plastikā, likt ābolam dzīvot uz papīra, veidot ābolklimpas, cept ābolus un āboļoties daudzos citos veidos, lai godinātu krāsaino rudens velti – ābolu.

Plkst. 14.30 būs konkurss “Cep cep ābol’ cep – ābolpīrāgu” kopā ar Joranu Šteinhaueru.

No plkst. 17.00 līdz 19.30 Āboldiena sniegs muzikālu baudījumu – uzstāsies sieviešu vokālais ansamblis no Stendes “Gaisma”, skanīgās tenora balss dziedātājs Edgars Vesmanis no Sabiles un Liepājas mūziķis Fēlikss Ķiģelis.

Pasākumā paredzēta ieejas maksa, taču to varēs apmeklēt bez maksas tādu uzvārdu īpašnieki kā Āboliņi, Ābeles, Āboltiņi un tamlīdzīgi (uzrādot personu apliecinošus dokumentus).

Sabiles Āboldienas ietvaros ikviens ir aicināts ziedot ābolus. Pasākuma dienā (sestdien, 14. oktobrī) ikviens Sabiles sidra pagalmā varēs piegādāt ābolus, kurus pēc tam nākamajā nedēļā saspiedīs sulās, lai to nogādātu Sabiles pilsētas un Abavas pagasta iestādēm – Sabiles pilsētas bērnudārzam, veco ļaužu aprūpes namam “Kalme” u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *