MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jau otro gadu notiks starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”

Jau otro gadu notiks koncertzāles “Cēsis” aizsāktais starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”. Rudens koncertos tas pulcēs šī – ar valdzinošo skaņu apveltītā instrumenta, izpildītājmāksliniekus no Francijas, Igaunijas un, protams, Latvijas.

Klausītāji varēs baudīt par vienu no mūslaiku vadošajiem čellistiem pasaulē uzskatītā franču čellista Marka Kopē solokoncertu, kurā viņš spēlēs kopā ar slaveno igauņu pianistu Peteru Laulu. Romantiskā koncertā Cēsu Pils salonā dzirdēsim igauņu mūziķu – šarmantās čellistes Silvijas Ilvesas, dziedātājas Ksenijas Kučukovas un latvietes Māras Botmanes kopīgi veidoto programmu, kas tapusi tieši festivālam Cēsīs. Grandiozākais solās būt sestdienas vakara koncerts, kurā uz koncertzāles “Cēsis” skatuves vienlaikus spēlēs divas latviešu čella dīvas – Marta Sudraba un Kristīne Blaumane. Abas mākslinieces dzimtenē nenākas dzirdēt bieži, un tieši tāpēc šis solās būt īpašs notikums Latvijas mūzikas dzīvē. Kopā ar viņām spēlēs Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā. Padomāts ir arī par pašiem mazākajiem klausītājiem – ģimenes ar bērniem aicinām uz krāšņu un atraktīvu koncertuzvedumu “Čella pasakas”, kuras “stāstīs” ekspresīvā čellu grupa MELO M.

Piektdien, 16. septembrī, plkst. 19, koncertzālē “Cēsis” festivāla atklāšanas koncertā “Čells. Francijas elpa” klausītāji varēs baudīt viena no mūslaiku vadošajiem čellistiem – Marka Kopē sniegumu. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī par vairākiem mūzikas ierakstiem saņēmis kritiķu augstāko atzinību. Koncertā Cēsīs Marks Kopē atskaņos ģeniālo komponistu Bēthovena un Brāmsa sonātes čellam un klavierēm un franču komponistu skaņdarbus čellam, tostarp Kamila Sensānsa miniatūras pērli “Gulbis”. Krievijā dzīvojošā igauņu pianista Petra Laula spožā tehnika, apbrīnojamā muzikalitāte un smalkais pieskāriens bagātinās abu mākslinieku kopspēli, padarot to neaizmirstamu.

Sestdien, 17. septembrī, gaidāmi divi koncerti. Plkst. 15 Cēsu Jaunās pils salona īpašajā, kamermūzikai atbilstošajā atmosfērā iejutīsies programmas “Koncerts čellam un balsij pils salonā” mūziķes – šarmantā čelliste Silvija Ilvesa un dziedātāja Ksenija Kučukova no Igaunijas, un latviešu čelliste Māra Botmane. Abu valstu mūziķu veidotajā programmā, kas tapusi īpaši festivālam Cēsīs, skanēs itāļu komponista Alessandro Viales jaundarbs “Pavasara dziesmas”, kā arī latviešu un igauņu komponistu darbi čellam solo un čellu duetam.

Savukārt sestdienas vakarā, plkst. 19, koncertzālē “Cēsis” gaidāms festivāla lielākais notikums – koncerts “Čella dīvas un Sinfonietta Rīga”. Klausītājiem tiks sniegta unikāla iespēja uz vienas skatuves dzirdēt dzimtenē ne tik bieži koncertējošās latviešu čellistes Kristīni Blaumani un Martu Sudrabu.

Abu dīvu izpildījumā koncertā skanēs lieldarbi – Brāmsa Koncerts vijolei čellam un orķestrim la minorā ar Kristīni Blaumani un vijolnieku Borisu Brovcinu un Šostakoviča Pirmais čellkoncerts Martas Sudrabas sniegumā. Itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas opuss “Violoncelles vibrez” klausītājiem sniegs iespēju dzirdēt abas lieliskās čellistes dueta saspēlē. Arī šogad, mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Normunda Šnē vadīts, čellu festivāla orķestris būs “Sinfonietta Rīga”.

Sestdien, pirms vakara koncerta “Čella dīvas un Sinfonietta Rīga”, pulksten 18, koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē interesenti aicināti uz “Pirmskoncerta sarunu”, kurā Radio Klasika personība, muzikoloģe Liene Jakovļeva un diriģents Normunds Šnē atklās interesantus vēsturiskus faktus par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem, to rašanās gaitu un izpildījuma niansēm. Dalība pasākumā bez maksas.

Padomāts ir arī par pašiem mazākajiem klausītājiem. Festivāla noslēguma dienā, 18. septembrī, plkst. 12 koncertzālē “Cēsis” ģimenes ar bērniem tiek gaidītas uz krāšņu un atraktīvu koncertuzvedumu “Čella pasakas”. Tajā čellu grupa “Melo-M” kopā ar mazajiem klausītājiem dosies aizraujošā, muzikālā ceļojumā Kosmosā, kura laikā visus sagaida neparasti notikumi, brīnumskaistas planētas un galaktikas. Kādas neizskaidrojamas parādības atklāsies, esot tālu prom no zilās planētas – mūsu mājām -, par to bērni varēs pārliecināties, klausoties čella pasakas ar “Melo-M” mūziku un kosmiskām skaņām.

Foto: Publicitātes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *