MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Festivāla “Liepājas vasara” turpinājumā – Margarita Vilsone un Willow Farm

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 2.augustā pulksten 19 festivāls “Liepājas vasara” aicina baudīt izsmalcinātu kamermūzikas vakaru ar dziedātāju Margaritu Vilsoni un brazīliešu pianistu Marselu Amaralu, savukārt 7.augustā pulksten 19 grupas “Willow Farm” 25 gadu jubilejas koncertu.

Burvīgās soprāna balss īpašniece Margarita Vilsone, kas savulaik bijusi gan Latvijas Nacionālās operas, gan Nirnbergas valsts Teātra operas studijas soliste, programmas divās daļās pārsteigs ar izsmalcinātu, reti atskaņotu kamermūzikas programmu. Austriešu, amerikāņu, britu un krievu vokālās mūzikas pērles atklās jūtīgu un smalku dzejas pasauli, ko līdz ar solisti skaņās ietērps izcilais brazīliešu pianists Marselu Amarals, kuru The New York Times nodēvējis par “visizcilāko koncertmeistaru”.

Sadarbība ar pianistu Marselu Amaralu bijušajai liepājniecei Margaritai Vilsonei izveidojusies jau kopš studiju laika Nirnbergas Mūzikas augstskolā, kur Marselu ir profesors vācu dziesmu interpretācijā. “Jau toreiz sapratām, ka varam mūzikā ļoti labi kopā sastrādāties, ka mums kopā ir īpaša muzikālā dzirksts,” stāsta dziedātāja. Festivālā “Liepājas vasara” mūziķi atskaņos 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mūziku, ko radījuši tādi komponisti kā Albans Bergs, Ēriks Volfgangs Korngolds, Jozefs Markss, Bendžamins Britens, arī Sergejs Prokofjevs un Sergejs Rahmaņinovs. “Šis ir mans repertuārs kamermūzikā – tur jūtos vislabāk, tur man gan emocionāli, gan krāsu un balss ziņā ir ko teikt, gan arī mūsu abu saspēlē,” saka Margarita.

Savukārt liepājnieku grupa “Willow Farm” šogad atzīmē savas pastāvēšanas 25. gadadienu un šim notikumam par godu rudenī klajā laidīs jaunu studijas albumu, kas grupas diskogrāfijā būs jau ceturtais. “Daļēju ieskatu jaunajā muzikālajā materiālā varēs gūt arī 7.augusta koncertā,” sola grupas līderis un dziesmu autors Emīls Dreiblats.
“Koncertu esam iecerējuši divdaļīgu. Pirmo daļu ieturēsim klusākās, akustiskākās noskaņās, savukārt otrajā skanējums jau vairāk tuvosies rokkoncerta tradīcijām,” stāsta Emīls, “Dziesmas no topošā albuma mīsies ar kompozīcijām no agrāko gadu ierakstiem.” Grupas pamatsastāvam – Emīlam Dreiblatam (balss, ģitāras, taustiņinstrumenti, elektronika), Jānim Dreiblatam (ģitāra), Uldim Nolmanim (bass) un Mārim Zīlmanim (sitamie instrumenti) koncertā pievienosies arī pianists Normunds Kalniņš, kurš savulaik grupā muzicējis pastāvīgi.
Savu pirmo koncertu “Willow Farm” nospēlēja 1994. gada ziemā; kopš tā laika Emīla Dreiblata līdzgaitnieki mainījušies, bet “Willow Farm” turpina savā daiļradē apvienot dažādas alternatīvās mūzikas tradīcijas. 2014. gadā izdotais albums “Filma ar laimīgām beigām” saņēma mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nomināciju kategorijā “Labākais pop / rock albums”.

To, kādu mūziku “Willow Farm” spēlē, vislabāk raksturo Emīla Dreiblata citāts no 2015. gadā izdotās Liepājas mūziķiem veltītās grāmatas “…saknes jau vējš neizplēš”: “Nekad neesam definējuši savu mūzikas stilu. Spēlējam to, ko jūtam, spēlējam tā, kā jūtamies, spēlējam tiem, kas jūt. […] svarīgākas par visu ir emocijas, kuras caur mūziku un tekstiem laižam pasaulē. Lai skrien. Mēs tās esam izdzīvojuši un varam pastāstīt, kā mums šajā procesā ir klājies.”

Festivāls “Liepājas vasara”, ko ik gadu organizē LSO, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla “Liepājas vasara” garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi.

Foto: Publicitātes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *