MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Dobelē jau septīto reizi tiks svinēti Ābolu svētki

20151002-DobeleAboluSvetki

7. oktobrī jau septīto reizi Dobelē vērienīgi svinēs Ābolu svētkus.

Tirgus laukumā, neskaitot zemnieku labumu tirgu, plkst.11.00 norisināsies Ābolu Ābola atklāšana un Ābola ordeņa pasniegšana.

Tāpat nav aizmirsts arī par muzikālo pavadījumu. Tirgus laukumu pieskandinās koncerts “…rozes dzeltenās un sārtās!”,  Liepājas dziedošo aktieru koncertapvienība “Aģenti” – Edgars Pujāts, A. Kaušelis. M. Eglinskis.

Tāpat visas dienas garumā būs pieejamas ābolu un sulu degustācijas,  ābolu sulas spiešana ar Mobilo sulu spiedi individuālajiem ābolu audzētājiem, dažādas jautras izdarības bērniem un pieaugušajiem, tradicionālais umurkumurs, lielākā novada ābola svēršana, kurā aicināts piedalīties ikviens, kā arī ābolu zaptes vārīšana un degustācija.

Savukārt Dobeles Amatu mājā būs apskatāma ābolu un foto izstādes „Kukaiņi un augļaugi”, Dobeles pilsētas kultūras namā plkst. 18.00 būs skatāma Liepājas Tautas teātra izrāde R. Blaumanis „Trīnes grēki”.

Uz visiem pasākumiem ieeja bez maksas.

Dobeli pamatoti dēvē par ābolu lielpilsētu, jo tai ir senas ābolu audzēšanas tradīcijas. Ābolu audzēšanas aizsācēji Dobelē ir brāļi Vārnas, kuru dārzi tika stādīti pagājušā gadsimta 30. gados. 1941. gadā Vārnu dzimtu izsūtīja uz Sibīriju, un viņu dārzus 1949. gadā pārņēma ievērojamais dārzkopis – selekcionārs Pēteris Upītis. Selekcionārs strādāja ar 24 kultūrām, arī ar ābelēm. Tagad Latvijas Valsts Augļkopības institūta dārzos aug ap 600 dažādu ābeļu šķirņu un hibrīdu. Piesakot grupu ekskursijas iepriekš, Pētera Upīša muzejā arī rudenī un ziemā ir iespējams degustēt institūta dārzos augušos ābolus, bumbierus, kā arī sukādes un citu pārstrādes produkciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *