MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Cēsīs notiks Eiropas Kultūras mantojuma diena

ZaW2e

Sestdien, 9.septembrī, Lielajā Skolas ielā 6, kur šobrīd durvis vērusi koprades māja SKOLA6 norisināsies ikgadējā Eiropas Kultūras mantojuma diena. Dzeltenais nams vecpilsētas sirdī ir vienmēr kalpojis kā skola – jau no tā uzcelšanas brīža 1789.gadā.

Kultūras mantojuma dienas pasākumi Cēsīs ir labs paraugs muzeja, kultūras mantojuma jomas un radošo industriju sadarbībai, mūsdienīgā veidā izceļot un padarot redzamu Cēsu vēsturi, rūpējoties par konkrētās ēkas un vietas vēsturiskās identitātes saglabāšanu.

No plkst.11.00 būs iespēja iepazīt koprades mājas ēkas vēsturi, un piedalīties īpaši ģimenēm veidotās aktivitātēs. Skolas ēkā kādreiz zinības guvušas un strādājušas Latvijas kultūrā nozīmīgas personības – Eduards Veidenbaums, Edvards Treimanis-Zvārgulis, Jānis Poruks, Kārlis Miesnieks, Apsīšu Jēkabs un citi. Lai šo radošo personību nospiedumi ēkā būtu jūtami arī šodien, dizaineri ir izveidojuši kādreizējās skolas telpās jaunu ekspozīciju, iepazīstinot ēkas apmeklētājus ar tiem radošajiem prātiem, kuru domu lidojums bijis saistīts ar “Skola6”.

Kultūras mantojuma dienas apmeklētāji varēs piedalīties Cēsu muzeja veidotā aizraujošā spēlē ar praktiskiem un izzinošiem uzdevumiem. Spēle būs interesanta ģimenēm – tā būs iespēja saturīgi pavadīt laiku, kopīgi piedaloties radošās un izzinošās aktivitātēs. Centīgākie dalībnieki varēs iegūt arī nelielas balvas.

Dziesmas ar slaveno dzejnieku vārdiem koncertā “Par spīti grūtiem laikiem dzied jautri mūsu bars!”  izpildīs jauno mūziķu dueti. Muzikālā programma mīsies ar konkursa “Zobojies kā Zvārgulis” dalībnieku dzejas lasījumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *