MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Bauskā svinēs Pagalmu svētkus un ēdīs putras

bauska

Rīt, 9.septembrī, Bauskas vecpilsētā norisināsies VII Pagalmu svētki un V Putras godēšana. Svētku apmeklētājus iepazīstinās ar vecpilsētas pagalmiem, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, uzzināt daudz kā jauna, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras.

„Pirms septiņiem gadiem tika radīti svētki ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, atgriezt vecpilsētā rosību. Šodien ar prieku secinām, ka, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un vēlmei līdzdarboties, Pagalmu svētki un Putras godēšana Bauskas vecpilsētā ir kļuvusi par svētku dienu mums visiem,” stāsta svētku organizatore, biedrības „Bauskas vecpilsēta” valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko – Pastore.

Svētki sāksies jau pulksten 11.00, kad pilsētnieki un viesi būs aicināti apmeklēt 16 Bauskas vecpilsētas pagalmus. Vieni no svētku atklājējiem būs Čehijas pilsētas Nāhodas bērnu koris “Canto”, kas uzstāsies Bauskas Svētā Gara baznīcā plkst. 11.00. Dienas gaitā tajos notiks dažnedažādas aktivitātes, kur VII Pagalmu svētku apmeklētāji varēs izmēģināt spēkavīru izklaides, apskatīt trušu pilsētiņas iemītniekus, uzzināt daudz kā jauna par pienu, klausīties Latvijas stāstnieku pasakās, uzklausīt puķkopības padomus, aplūkot vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Latvijas toņi un pustoņi” izstādi, ielūkoties Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā un baznīcas dārzā, kā arī iesaistīties citās svētku norisēs.

Bauskas bērnu un jauniešu centra Dzeltenās mājas pagalmā pulksten 12.00 tiks atklāta biedrības “Meistars Gothards” projekta “Uzziedam kopā” izstāde.

“Projekta ideja radās pērn decembrī, kad manai mammai palīdzējām izdekorēt uzņēmumu ar rozēm, kuras noskatītas internetā, bet pielāgotas latviešu pārliecībai, ka materiāli jāizmanto otrreizēji. Daļai cilvēku interese par krāšņumu ir pastiprināta, līdz ar to apsvērām, ka tā būtu brīnišķīga dāvana – nevīstošas rozes,” informē projekta “Uzziedam kopā” idejas autore un māksliniece Laura Ikerte.

Izstādi varēs apskatīt Rīgas ielā, kur ar krāšņajiem ziediem būs izrotātas ēku fasādes. Projekta tapšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 dažādu tautību un vecumu cilvēku no Bauskas un astoņiem novada pagastiem, lai kopīgi radītu nevīstošu rožu aleju pilsētai un tās viesiem.

Svētkos jau trešo gadu piedalās arī “Cortex” veterinārās klīnikas pagalms. Veterinārās klīnikas darbinieki par nākamo svētku programmu domā jau laicīgi. Par pamatu tiek ņemts klīnikas darbības profils – viss, kas saistīts ar veterināriju un dzīvniekiem. “Cortex” pagalmā viesi vienmēr var uzzināt ko jaunu un interesantu, kā arī nedaudz ielūkoties veterinārās klīnikas ikdienā.

Savukārt, Bauskas Biznesa bibliotēkas vadītāja Ērika Pelcere informē, ka bibliotēkas pagalmā viesus pārsteigs noslēpumainais burvju zebenieks. Būs iespēja iejusties atjautīgā pircēja lomā, pierādīt savu meistarību kā veiklajam celtniekam, kā arī  pārsteigt ar savām novērošanas spējām. Varēs piedalīties arī fiziskajās aktivitātēs, papildus demonstrējot savas zināšanas. Bērni varēs darboties meistardarbnīcās un uzspēlēt kādu biznesa spēli.

Jau piekto gadu svētku ietvaros notiks arī putras godēšana. Pulksten 14.00 vairumā pagalmu tiks pasniegtas dažādas putras, kas arī šogad pārsteigs garšu dažādībā. Apmeklētāji varēs nobaudīt piena putru, kailgraudu putru ar speķi, norvēģu putru, putru ar rožlapiņu ievārījumu un citus putru veidus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *