MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ar plašu un daudzveidīgu svētku programmu aicina svinēt Liepājas dzimšanas dienu

Ar daudzveidīgiem pasākumiem no 16. – 18. martam Liepājā tiks atzīmēta pilsētas 393. dzimšanas diena. Par kopības un svētku sajūtas radīšanu gādās daudzas pilsētas kultūras un atpūtas vietas, pašvaldības iestādes, kā arī vietējās kafejnīcas un restorāni.

Dzimšanas dienas svinības tiks sāktas jau piektdien, 16. martā, kad Liepājas Olimpiskajā centrā notiks vērienīgs lielkoncerts “LIEPĀJA izAICINA”. Lielkoncerta režisors ir Intars Rešetins un krāšņo pasākumu vadīs TV dīva Dagmāra Legante kopā ar liepājnieku Aigaru Kārkliņu. Koncertā uzstāsies aptuveni 500 talantīgi jaunieši no visas Latvijas, kuri kopā ar mūzikas leģendu Uldi Marhileviču, viesmāksliniekiem Jāni Aišpuru, Valteru Pūci, reperi Viņu, Kristīni Prauliņu un citiem Latvijas mūziķiem būs radījuši iespaidīgu un krāšņu svētku koncertu. Jauno talantu izpildījumā izskanēs populāri Latvijas autoru skaņdarbi, īpaši šim koncertam komponēti jaundarbi, deju uzvedumi un citi radoši pārsteigumi. Kopumā lielkoncertā piedalīsies septiņi jauniešu kolektīvi no Liepājas, kuri izaicinās septiņus kolektīvus no citām Latvijas pilsētām. Lai sniegtu iespēju pēc iespējas vairāk cilvēkiem apmeklēt pasākumu, koncerts norisināsies arī sestdien, 17. martā. Ņemot vērā lielo iesaistīto dalībnieku skaitu, un lai ikviens interesents varētu apmeklēt koncertu – biļetes uz šo pasākumu ir pieejamas par simbolisku maksu – 5 eiro.

Vēl svētku nedēļas nogalē lieliskas atpūtas iespējas piedāvās arī Liepājas teātris, piektdien, 16. martā aicinot uz izrādi “Esi sveicināta, bohēma!”, sestdien, 17. martā uz Aijas Andrejevas koncertu “Mēs pārejam uz Tu”, kā arī svētdien, 18. martā varēs noskatīties izrādi “Biļete uz Tranaju!”. Tāpat piektdien kultūrvietā “Kursas putni” notiks Tomasa Kleina koncerts, koncertzālē “Lielais dzintars” virtuozi izskanēs 26. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies komponists un pianists Raimonds Pauls, diriģents Māris Sirmais, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Liepājas Simfoniskais orķestris. Sestdienā, 17.martā, aktīvākiem svinētājiem būs iespēja doties Liepājas dzimšanas dienas pārgājienā no Laumas rajona uz Karostu.

Svētdien, 18. martā plkst. 11.00 svinīgi tiks atklāta jaunuzceltā LOC Manēža, kuras svinībās aicināts piedalīties ikviens liepājnieks un pilsētas viesis, jo katrs pats varēs izmēģināt dažādus sporta veidus un klātienē iepazīt jaunās manēžas telpas.

Tāpat 18. martā, plkst. 14.00 koncertzālē “Lielais dzintars” notiks tradicionālā “Gada liepājnieku” un “Goda liepājnieka” apbalvošanas ceremonija, kurā par īpaši spilgtiem un pamanāmiem veikumiem tiks pasniegti 15 “Gada liepājnieks” un viens “Goda liepājnieks” apbalvojumi.

Par svētku noskaņu būs parūpējušies arī Liepājas restorāni un kafejnīcas, kuros varēs baudīt īpašus dzimšanas dienas piedāvājumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *