MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

1. jūlijā norisināsies Rundāles pils Dārza svētki

Jūlija pirmajā sestdienā – rožu ziedēšanas laikā – Rundāles pils dārzā notiks ikgadējie Dārza svētki.

Rundāles pils Dārza svētki tiek organizēti kopš 2007. gada, lai dotu iespēju satikties dārzu kopšanas profesionāļiem un dārzu mīļotājiem, muzeja atbalstītājiem un citiem interesentiem. Pasākuma programma ir piemērota dažādām vecuma grupām – tiklab vietējiem iedzīvotājiem, kā ārvalstu tūristiem. Īpaši gaidām ģimenes ar bērniem! Svētku viesiem piedāvājam iespēju apskatīt parku un pili, plašu kultūras un izglītojošu programmu, dažādas izklaides ģimenes vai draugu lokā, arī iepirkšanos tirdziņā, kur savu preci piedāvās gan vietējie, gan kaimiņvalstu stādaudzētāji, amatnieki, mājražotāji.

Dārza svētki ikreiz aktualizē kādu īpašu tēmu. Aizvadītajos gados pievērsām uzmanību gan rozēm, gan tulpēm un citām sīpolpuķēm, gan kokaugu kolekcijām, vēsturiskajām oranžērijām un parteriem, gan strūklakai un Zaļajam teātrim. Šogad Dārza svētki veltīti medību tēmai.

Dārza svētku programma:

12:30 – Programma bērniem ar Rīgas Jauniešu leļļu teātra “Ī-ā” piedalīšanos
14:00 – Dārza svētku uzvedums “Medības” ar grupu “Elektrofolk”, vēsturisko rekonstrukciju grupu “Rokoko”, TDA “Dardedze”, DK “Mēmelīte”
16:00 – Medību suņu šķirņu parāde un darba iemaņu paraugdemonstrējumi
18:30 – Staltbriežu piebaurošanas paraugdemonstrējumi
20:00 – Noslēguma koncerts ar grupu “Musiqq” un “MC orķestris”

Visas dienas garumā: orientēšanās spēle “Medības”, kurā veiksmi var izmēģināt katrs svētku apmeklētājs;
tirdziņš; radošās darbnīcas – bērniem un pieaugušajiem; iespēja apskatīt Kalvenes trušus un nofotografēties kopā ar tiem; 18. un 19. gs. vēsturiskās uguņošanas rekonstrukcija: uguņošanas rīku demonstrāciju veiks baroka svētku izpētes un atjaunošanas biedrības “Rastrelli” pārstāvji 18. gs. pirotehniķu tērpos; ”Vīna dārzs”: vīna degustācija un tirdzniecība; medību tēmai veltītas bezmaksas izstādes pils vestibilā: “Medības mākslinieku skatījumā” un “”Zelta ragi” Rundāles pilī”

Svētku dienā ieeja dārzā: pieaugušajiem 4.00 eiro, bērniem 2.00 eiro.

No 26. jūnija Rundāles pils muzeja un parka apmeklējumam iespējams iegādāties e-biļetes.

Foto: Publicitātes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *